Partnerzy biegowi:

Gmina Miękinia

Osrodek Kultury Miekinia

Lasy Panstwowe

Delikatesy Kredens

UPAŁ NAM NIE STRASZNY: WKB ZNOWU NA PODIUM MARATONU! DOROTA KROWICKA I MARIAN CZERSKI NAJLEPSI W MISTRZOSTWACH KLUBU

Każdy maraton to ogromny wysiłek dla organizmu, ale ten z 11 września 2011 r. był szczególny. Szczególny, bo iście morderczy. Przesada? Kto nie był i nie widział na własne oczy, niechaj obejrzy w internecie film z finiszem ubiegłorocznego triumfatora – Kenijczyka Sammy’ego Limo.

Sammy Limo (Kenya) – finisz Maraton Wrocław 2011

Niezwykle miło nam poinformować, że pomimo upału i niesamowicie trudnych warunków byliśmy na tegorocznym maratonie więcej niż widoczni. Podobnie jak w minionych latach ekipa WKB Piast I stanęła na podium klasyfikacji drużynowej. Tym razem drużyna w składzie: Marian Czerski (2:55:52), Marcin Piechowicz (3:17:45) i Arek Zieliński (3:17:33) zajęła 3 miejsce, o ponad 20 minut wygrywając z kolejną na mecie ekipą wojskowych. Dodajmy też, że na skutek błędu organizatorów w klasyfikacji pominięto Damiana Frankowskiego, który z czasem 3:12 powinien znaleźć się w naszym pierwszym zespole. Pomyłka do sprostowania, choć – nie ukrywajmy – na wyższe miejsce w tym roku nie było szans. Ekipy LUKS Żórawina i WAKOZ Luzino miały w swoich składach biegaczy „łamiących” nieosiągalne dla wielu 2:40.
Trzecie miejsce cieszy i niechaj będzie ono dla nas mobilizacją. Wyrównanym składem można wiele osiągnąć, a jeśli za rok do niezniszczalnego Mariana Czerskiego dołączy ktoś z naszych asów: Robert Jędrusiński, Wiesław Kuźma, Henryk Tomczak, Arek Zieliński czy Kuba Horbaczewski (a każdego z nich stać na wynik w granicach 2:50), możemy tę pozycję jeszcze poprawić.

Cieszy także frekwencja wśród Piastowiczów. Linię mety osiągnęło w tym roku dokładnie 60 biegaczy w żółto-czarnych strojach. A zapowiadało się na jeszcze lepszy wynik. Ilu w ostatniej chwili wystraszył upał? Za rok powinien już być rekord.

Warto zauważyć wynik Doroty Krowickiej, która ze świetnym w tych warunkach wynikiem 3:33 zajęła 167. miejsce w generalce maratonu i 9. wśród kobiet (do tego 2. w swojej kat. wiekowej i oczywiście 1. spośród Piastowiczek). Gratulujemy!

Oficjalne już wyniki naszych klubowych Mistrzostw WKB Piast w maratonie dostępne są tutaj klik. Najlepszych nagrodzimy na imprezie kończącej sezon biegowy 2011. Za przygotowanie klasyfikacji dziękujemy kol. Markowi Poloczkowi.

One Response to “UPAŁ NAM NIE STRASZNY: WKB ZNOWU NA PODIUM MARATONU! DOROTA KROWICKA I MARIAN CZERSKI NAJLEPSI W MISTRZOSTWACH KLUBU”

  • Marcin:

    Tegoroczny Maraton Wrocław był prawdziwą mordęgą. Przy tej pogodzie jaka w tym dniu panowała największym rozsądkiem było po prostu ściągnąc numer i zejśc z trasy. Ale człowiek zaryzykowal i go ukończył z najgorszym w życiu wynikiem w maratonie. Potem w Poznaniu poprawiłem ten wynik aż o ponad 50 minut przy odpowiedniej pogodzie. Warto zauważyc ze na ponad 2 700 zawodników co ukończyło ten maraton tylko 26 osób zmieściło się w 3 godzinach co daje dużo do myślenia i tu spore „gratki” dla Mariana który się właśnie zmieścił. Wierzę ze za rok 30 jubileuszowy maraton będzie normalny i będzie tak świetna atmosfera,pogoda i trasa że wielu z nas zrobi tu tym razem dobry wynik!

Skomentuj