Partnerzy biegowi:

Gmina Miękinia

Osrodek Kultury Miekinia

Lasy Panstwowe

Delikatesy Kredens

Kim jesteśmy?

Z pewnością nieraz ktoś w koszulce Piasta minął Cię w parku albo na zawodach. Po imprezie biegowej stał na podium lub dobiegł jako ostatni i może najstarszy uczestnik. Być może był widoczny na liście wyników z przynależnością klubową WKB Piast Wrocław. Kim są Ci ludzie?

Ci ludzie postanowili w latach ’80 stworzyć społeczność, propagującą wspólną pasję do biegania. Ścieżki biegowe czy imprezy, na które większość z nas przychodzi się spotkać, a nie walczyć o podium, tworzone są właśnie przez grupy pasjonatów. Żyjemy w czasach, w których wyłączenie serwerów Facebooka zakończyłoby działalność wielu społeczności. W czasach, popytu i podaży, bezlitośnie konfrontujących wielu organizatorów biegów z pytaniem: czy zorganizowanie biegu jest jeszcze opłacalne.

Historia klubu sięga czasów, w których pierwsze komputery dopiero się pojawiały, a o Internecie nikt nie słyszał. W  tamtych latach opłaty startowej często nie było, a czasy na zawodach zliczane były prymitywnym, mechanicznym stoperem. Wszyscy dobiegali zadowoleni do mety, a za wygranie serii Otwartych Mistrzostw Wrocławia otrzymywali tylko dyplom. W Maratonie Wrocław startowało kilkuset biegaczy w trampkach. Te czasy minęły bezpowrotnie i o ile jesteśmy zwolennikami chipowego pomiaru czasu, o tyle cyfrowa rewolucja ma też swoje ciemne strony. Bez jednoczenia się w bezinteresownie działające społeczności, nasza pasja może kiedyś przegrać konfrontację, np. z obliczem kapitalizmu lub likwidacji Facebooka:-).

WKB Piast to stowarzyszenie non-profit, od początku stworzone i prowadzone z myślą o promocji biegania oraz integracji społeczności biegaczy. Cieszymy się zarówno ze wsparcia sponsorów pomagających nam w tej misji, jak i pomocy każdej pary rąki nóg, również tych nie biegających, np. przy organizacji zawodów lub utrzymaniu strony internetowej.

Podsumowując, WKB Piast to nie „Oni w tych żółtych koszulkach”. WKB Piast to również Ty, jeśli tylko chcesz nas reprezentować lub jakkolwiek wspomóc. Każdy z członków może dołożyć starań, by czynić biegowy świat lepszym i zapewnić mu jutro. Do Zarządu WKB Piast może przystąpić każda członkini lub członek klubu, jeśli tylko przekona resztę kolegów, że chce lepszego jutra dla biegowego świata i ma na to dobry pomysł. Zapisując się do WKB Piast, przedłużasz wieloletnią historię starań wielkich biegaczy o to, by nasz świat biegowy rozwijał się i nie skończył, gdy impreza sportowa nie znajdzie sponsorów lub rąk do wydawania numerów przed startem i oznaczenia trasy.

Jeśli bieganie jest Twoją pasją lub chcesz wspierać biegaczy poprzez sponsoring, pomoc przy organizacji imprez, treningów i wyjazdów dołącz do nas lub skontaktuj się z nami.

Przyłącz się do rozwoju biegania oraz integracji społeczności biegaczy.