Partnerzy biegowi:

Gmina Miękinia

Osrodek Kultury Miekinia

Lasy Panstwowe

Delikatesy Kredens

PREMIUJEMY NAJAKTYWNIEJSZYCH! NOWY BONUS W GRAND PRIX

Robisz dla klubu coś więcej niż opłacenie składki członkowskiej i wpisanie WKB na liście startowej? Od tego roku twój wysiłek docenimy jeszcze bardziej! Jeżeli zaliczysz 10 rankingowych startów, a dodatkowo choć raz pomożesz w organizacji klubowych zawodów, do klasyfikacji Grand Prix będziesz miał dopisane 200 punktów, na zasadzie „11-ego biegu”.

Przypomnijmy. Na styczniowym Walnym Zebraniu członkowie zobligowali Zarząd do zajęcia się projektami nowelizacji Grand Prix oraz znalezienia sposobu na zachęcenie klubowiczów do większej aktywności przy organizowaniu naszych imprez. Mówiąc wprost, Zarząd stanął przed dylematem: jak znaleźć chętnych do organizacji biegów, a jednocześnie nie wypaczyć wyników Grand Prix przywilejami dla nich.

Dyskusja w łonie władz klubu trwała niemal dwa miesiące. Zgodzono się co do tego, że w sytuacji, kiedy boom na bieganie trwa w najlepsze, a frekwencja w naszych biegach stale rośnie, nie ma możliwości, by wąskimi siłami samego zarządu i kilku aktywnych osób, bez większego zaangażowania klubowiczów, podołać organizacji tylu imprez.

Zgodzono się także co do tego, że przy braku możliwości wypłacania diet za pracę, postulowane przez niektórych członków całkowite zlikwidowanie punktów do Grand Prix za pomoc przy organizacji biegów, zabierze Zarządowi jedyne narzędzie motywujące klubowiczów.

Odrzucono najbardziej rewolucyjne pomysły, takie jak zobligowanie każdego z członków do pomocy lub uznawanie pełnych 10 rankingowych startów tylko tym, którzy choć raz pomogli przy organizacji. Zarząd postawił na dobrowolność.

Każdy, kto pomoże w klubowym biegu zyska dodatkowe 200 punktów do rankingu. Czyli, jeśli ktoś „wybiega” w sezonie 10 rankingowych startów – będzie miał do swojego wyniku dopisane 200 „oczek”, na zasadzie 11-ego biegu. Analogicznie, przy mniejszej ilości startów.

Aby wszystko miało przejrzysty i czytelny charakter, Zarząd uznał za konieczne jawną kontrolę wszystkich klubowiczów nad przyznawaniem ww. punktów. W tym celu kierownicy każdego z naszych biegów zostali zobligowani do sporządzania w terminie tygodnia po zakończeniu zawodów listy klubowiczów przeznaczonych do premiowania. Lista będzie publikowana na naszej stronie.

Pozostałe zapisy Grand Prix pozostają bez zmian. Całość regulaminu dostępna w odpowiednim dziale – klik Wszystkie osoby, które uczestniczyły już w organizacji XII Zimowego Biegu Piasta oraz III Mistrzostw WKB Piast w Półmaratonie, będą miały uznaną premię na nowych zasadach.

Najbliższy bieg, na który szukamy chętnych do pomocy już 21. kwietnia – Złotnickie Biegi Przełajowe. Kolejny – Bieg Sztafetowy o Puchar Wielkiej Wyspy (19. maja). Zgłoszenia przyjmujemy już teraz poprzez nasz formularz kontaktowy – klik lub ustnie u każdego z członków władz klubu.

Skomentuj