Partnerzy biegowi:

Gmina Miękinia

Osrodek Kultury Miekinia

Lasy Panstwowe

Delikatesy Kredens

„POD POWODZIOWĄ FALĘ” – TYM RAZEM 21 SIERPNIA!

To już 10 raz, kiedy biegacze pokonując trasę z centrum Wrocławia do Łanów w gminie Czernica uczczą pamięć o lipcowych dniach 1997 roku, kiedy to całe miasto bohatersko walczyło z „wielką wodą”. Bywało w tej nierównej walce z żywiołem różnie, o czym mieszkańcy Łanów, którzy sprzeciwili się wysadzeniu wałów przeciwpowodziowych przy ich miejscowości wiedzą najlepiej. Z biegiem też bywało różnie. Zwłaszcza w kwestiach organizacyjnych, ale pomysłodawcy i głównemu organizatorowi imprezy, Maćkowi Głowackiemu, trzeba oddać, że pomimo rozlicznych problemów, jego bieg trwał i doczekał się zacnego jubileuszu. Przez ten czas wystartowały w tym jedynym wakacyjnym wrocławskim biegu setki zawodników. Warto pojawić się pod Wzgórzem Partyzantów by ten, skromny jeszcze, jubileusz uczcić.


Przyzwyczailiśmy się już do lipcowego terminu (tak w końcu nakazuje historia zmagań z powodzią), ale tym razem „Fala” ruszy ponad miesiąc później. Dlaczego? – Wszystko z powodu sporów pomiędzy mieszkańcami gminy Czernica – mówi kierownik biegu, Maciej Głowacki. – Na szczęście, po rozmowach z przedstawicielami gminy udało się znaleźć nowy dogodny termin i mogę zapewnić, że w tym roku wystartujemy w niedzielę, 21 sierpnia na nieco skróconej do 12,5 km trasie z Wrocławia do Łanów. Bieg otworzy 14. Piknik Łany i będzie elementem miejscowego dożynkowego święta – wyjaśnia organizator.

Jak pobiegniemy w tym roku? Start tradycyjnie ze Wzgórza Partyzantów (dojście od ul. Piotra Skargi), a poźniej: obok Galerii Dominikańskiej – przez most Grunwaldzki – Wybrzeżem Wyspiańskiego – most Zwierzyniecki i dalej wzdłuż muru ZOO – wałem wzdłuż Odry – przez wejście na Jaz Opatowice – most i kładkę Bartoszowicką – polnym traktem wzdłuż brzegu Odry – i naprzeciw Trestna podbieg drogą brukowaną kocimi łbami i przez wał do Łanów.

Pełny regulamin TUTAJ, a poniżej garść najważniejszych informacji organizacyjnych:

Trasa biegu nie jest zamknięta dla ruchu pieszego i rowerowego,  z postulowanym zatrzymaniem ruchu pojazdów przy przekraczaniu jezdni Podwala na skrzyżowaniu przy Galerii Dominikańskiej.
Ubrania zapakowane w dostarczone worki będą zwracane na  MECIE PRZY SZATNIACH.

UCZESTNICTWO: Wnoszona przy zapisie opłata wynosi 10 zł, za co każdy uczestnik otrzyma na mecie napój, kiełbaskę, medal i dyplom z historią biegu oraz będzie uczestniczył w losowaniu nagród.
Podpis pod oświadczeniem o udziale w biegu na własna odpowiedzialność.
Niepełnoletni (powyżej 16 lat) biegną po złożeniu podpisu przez ich ustawowego opiekuna. Każdy otrzymując numer startowy potwierdza akceptację regulaminu.

ZGŁOSZENIA: Elektronicznie: http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=260 do soboty 20.08.

Zgłoszenia i potwierdzenia 21 VIII  przy ul. Piotra Skargi 18a od 13.00 do 14.45.

Rozdanie dyplomów, medali, koszulek, nagród i pucharów oraz losowanie fantów wśród wszystkich uczestników biegu o godzinie 17.00.

2 komentarze to “„POD POWODZIOWĄ FALĘ” – TYM RAZEM 21 SIERPNIA!”

  • ed glibowski:

    jak sie zapisac

  • admin:

    To proste. Klikasz na link podany w tekście i wypełniasz elektroniczny formularz. Ewentualnie przychodzisz tę godzinę przed zawodami i załatwiasz wszystko na miejscu.

Skomentuj