Partnerzy biegowi:

Gmina Miękinia

Osrodek Kultury Miekinia

Lasy Panstwowe

Delikatesy Kredens

NOWA ŚCIEŻKA BIEGOWA (I NOWY BIEG) W PARKU ZACHODNIM

Mamy dobrą wiadomość dla naszych klubowiczów i wszystkich sympatyków biegania mieszkujących w zachodniej części miasta. Już niebawem, w sobotę 20 sierpnia, z inicjatywy Radia Wrocław oraz Młodzieżowego Centrum Sportu zostanie oddana do użytku nowa ścieżka biegowa w Parku Zachodnim.

– Trasa biegowa w Parku Zachodnim to kolejny projekt Radia Wrocław,  którego celem jest  promocja zdrowego trybu życia oraz zachęcenie Wrocławian do wspólnego biegania – mówi Łukasz Stachowiak, specjalista ds. promocji Radia Wrocław.

Oficjalne otwarcie najnowszej trasy biegowej w Parku Zachodnim odbędzie się 20 sierpnia (sobota) o godz. 10.00.  Jest to już trzecia ścieżka biegowa  we Wrocławiu, która powstała  przy współpracy Radia Wrocław, Młodzieżowego Centrum Sportu oraz Zarządu Zieleni Miejskiej.  Odpowiednie oznakowanie, podłoże oraz dystans 1905 m sprawiają że trasa idealnie nadaje się do biegania zarówno rekreacyjnego  jak i profesjonalnego.

Ale to nie wszystko. Inaugurację nowej trasy uświetnić mają zawody. Wiadomo już, że rozegrane zostaną na dystansie dwóch pętli, czyli niespełna 4 km. – Otwarcie trasy w Parku Zachodnim rozpoczniemy treningiem oraz biegiem na dystansie 3810 m. Czekamy na wszystkich chętnych, którzy chcą pokazać swoje biegowe umiejętności. Na pozostałych, dorosłych i dzieci, czeka wiele atrakcji przygotowanych przez naszych partnerów: program „Wrocławianie na Polanie” oraz „Miasto w Formie”: ścianka wspinaczkowa, sprzęt do badmintona, mini bramki do piłki nożnej, piłki  do siatkówki, gry i zabawy zespołowe – wyjaśnia zapraszając do wspólnej zabawy przedstawiciel Radia Wrocław.

 

Skomentuj