Partnerzy biegowi:

Gmina Miękinia

Osrodek Kultury Miekinia

Lasy Panstwowe

Delikatesy Kredens

ORGANIZACYJNE STATUS QUO, CZYLI 6 BIEGÓW W NOWYM ROKU

Tych, którzy obawiali się, że decyzja o zmniejszeniu liczby organizowanych przez nasz klub biegów już zapadła, możemy uspokoić – biegów nie ubędzie. W 2012 roku zorganizujemy ich sześć. Wypadnie Bieg Mikołajkowy (ale tu liczymy na kontynuację współpracy z SantaRun), za to nowym elementem będzie jesienny Bieg Gerharta Hauptmanna. Zorganizujemy go wspólnie ze stroną niemiecką dla uczczenia przypadającej właśnie 150. rocznicy urodzin wybitnego niemieckiego dramaturga i pisarza, który żył i tworzył w jeleniogórskim Jagniątkowie.

Na pierwszy ogień, tradycyjnie, pójdzie Bieg Zimowy. To już 12. raz, kiedy nad Odrą wspólnie zainaugurujemy sezon. Już dziś możemy zdradzić, że szykujemy kilka nowości, które – wierzymy – podniosą poziom tego biegu. Szczegóły już wkrótce.

Wspólnie z Młodzieżowym Centrum Sportu (już po fuzji z WTWK Partynice) zorganizujemy w czerwcu Bieg Śladem Konia. Jesteśmy otwarci na współpracę, biegowych Partynic zawłaszczać dla siebie nie chcemy, ale zależy nam na zachowaniu ciągłości i poszanowaniu 13-letniej historii tego biegu. Na niektóre sprawy wpływu nie mamy. Być może za kilka lat partynicki bieg w całości przejmą instytucje miejskie, mające większą siłę i większe możliwości od nas – społeczników, ale nie zapominajmy, że „Koń” był autorskim pomysłem kol. Macieja Głowackiego, a przez kolejne lata trwał dzięki zaangażowaniu działaczy naszego klubu.

Pozostaje w kalendarzu nasza sztandarowa sportowo-integracyjna impreza, czyli Bieg Sztafetowy wokół Morskiego Oka. Pozostaną też „Złotniki”, zarówno wiosenne, jak i jesienne.

Czas pokaże czy to będzie ostatni rok z taką ilością biegów. Problemów z brakiem chętnych do pracy na rzecz klubu nie ukrywamy. Za rok wybierzemy nowe władze, nowi ludzie podejmą nowe decyzje. Na razie skupiamy się już na jak najlepszej organizacji Biegu Zimowego.

KALENDARZ BIEGÓW WKB PIAST W 2012 ROKU:

25. 02. – XII Zimowy Bieg Piasta (6 km)

21. 04. – XXIV Złotnickie Biegi Przełajowe (cross, ok. 6 km)

19. 05. – XV Bieg Sztafetowy o Puchar Wielkiej Wyspy (3×1500 m)

czerwiec – XIII Bieg Śladem Konia (4,3 km) / Czekamy na decyzję MCS w sprawie dokładnej daty biegu

13. 10. – Bieg Gerharta Hauptmanna (10 km)

11. 11. – XXIII Mały Maraton Złotnicki (4,2 km)

Skomentuj