Partnerzy biegowi:

Gmina Miękinia

Osrodek Kultury Miekinia

Lasy Panstwowe

Delikatesy Kredens

OBA BIEGI MIKOŁAJKOWE DO RANKINGU – OBA PO 150 PUNKTÓW

Nasza mikołajkowa impreza, przeprowadzona w tym roku wspólnie z firmą UltimaSport, udała się znakomicie. Było dużo uśmiechu i były upominki. Nawet pogoda, co najbardziej nas zadziwiło, bardziej przypominała tę wczesnojesienną niż prawdziwie grudniową. Świąteczne prezenty rozdaliśmy, natomiast szybko pojawiły się z waszej strony pytania odnośnie tych prezentów sportowych – czyli punktów do rankingu za ten bieg. A w zasadzie dwa biegi, bo przecież mnóstwo Piastowiczów biegło też na głównym dystansie 5 km.

Pierwotnie jako rankingowy zaplanowaliśmy tylko bieg rodzinny (rekreacyjny), ale w obecnej sytuacji nie chcemy pozbawiać punktów tych, którzy woleli się tego dnia pościgać. Całość traktujemy jako jedną imprezę i każdy, kto w niej wziął udział otrzyma 150 pkt do rankingu.

Dlaczego taka decyzja i czy nie jest krzywdzące dla tych, którzy dobrze pobiegli Santa Run? – Nie chcieliśmy dopuścić do sytuacji, w której ktoś, kto ukończył pod koniec stawki bieg na 5 km miałby przykładowo 140 punktów, a ktoś, kto przetruchtał 1,5 km za Mikołajem tych punktów dostałby 150 – obrazowo wyjaśnia prowadzący ranking Marek Poloczek.

Skomentuj