Partnerzy biegowi:

Gmina Miękinia

Osrodek Kultury Miekinia

Lasy Panstwowe

Delikatesy Kredens

Hauptmann nie tylko na biegowo

W 150. rocznicę urodzin Gerharta Hauptmanna odkrywamy na nowo twórczość dolnośląskiego noblisty. My – organizując bieg, a nasi partnerzy z Niemiecko-Polskiego Stowarzyszenia Dolny Śląsk mają znacznie szersze plany. Oprócz emocji sportowych, przygotowali także strawę duchową w postaci konkursów dla młodzieży: fotograficznego, plastycznego i recytatorskiego. Co mają ze sobą wspólnego sport i sztuki wyższe? Wbrew pozorom całkiem sporo. W końcu na pierwszych igrzyskach wzajemnie się przenikały, a artystom wręczano nawet olimpijskie medale. Takie same jak te, które otrzymywali sportowcy. Zapraszamy więc wszystkich uzdolnionych nie tylko sportowo, do wzięcia udziału w takiej formie współzawodnictwa.

Konkurs podzielony jest na trzy kategorie:
1. Konkurs fotograficzny: własne zdjęcia dolnośląskich krajobrazów z perspektywy młodych artystów.
2. Konkurs artystyczny: własne dzieła inspirowane dziełem śląskiego noblisty.
3. Konkurs recytatorski: wiersz, fragment prozy lub dramatu Gerharta Hauptmanna.

Wszyscy laureaci wezmą udział, wraz z osobą towarzyszącą, w wycieczce do Jagniątkowa, do Domu Gerharta Hautpmanna, gdzie zostaną nagrodzeni uczestnicy z Polski i Niemiec.

Po szczegóły odsyłamy tu: REGULAMIN KONKURSU oraz na strony naszych partnerów www.psnjn.republika.pl oraz www.dpg-niederschlesien.eu

Skomentuj