Partnerzy biegowi:

Gmina Miękinia

Osrodek Kultury Miekinia

Lasy Panstwowe

Delikatesy Kredens

CZY MOGĘ JESZCZE POBIEC? MOŻESZ! CZYLI WY PYTACIE – MY ODPOWIADAMY

W weekend zamknęliśmy zapisy na nasz Bieg Hauptmanna. Pierwszym efektem była lawina maili od tych, którzy „już mieli się zapisywać, a teraz nie mogą”. Ponieważ wszystkie pytania się powtarzają, rzecz wymaga wyjaśnienia. I dla Was – w kwestii informacyjnej, i dla nas – bo przy tym biegu za darmo pracować będzie prawie 30 waszych kolegów – biegaczy. Nie możemy sobie pozwolić, by na ich wysiłek rzucono złe światło. Część tekstu to autentyczne maile, jakie otrzymaliśmy w ostatnich dniach.

Dlaczego zamknęliśmy internetowe zapisy?

– Z powodu osiągnięcia regulaminowego limitu 400 osób.

Dlaczego, skoro było napisane, że zapisy trwają do 11 października?

– Wyjaśnia to punkt regulaminu:  „Organizator zastrzega sobie prawo wcześniejszego zamknięcia zapisów w przypadku wypełnienia limitu zgłoszeń”.

Dlaczego zamykacie listę, skoro w panelu widnieje liczba 318 zapisanych?

– 318 to jest liczba tych, od których opłaty do dziś (poniedziałek, 8.10.) już do nas wpłynęły. Oni mają pewne numery startowe. Faktyczna liczba zgłoszeń widoczna jest w panelu zewnętrznej firmy obsługującej zapisy: Hauptmann 2012 – lista zgłoszeń. Jak widzicie, zamknęliśmy zapisy po osiągnięciu liczby 446 zapisanych. Przyjęliśmy dodatkowe 46 osób, które wskoczą na miejsce tych, którzy zapłacili, a mimo to nie przyjdą. Zawsze tacy się znajdą.

Czy jest możliwość, że lista zostanie jeszcze otwarta?

– Niewielka, ale jest. 446-318 = 128. Na tyle wpłat jeszcze czekamy. Jeżeli do środy nie wpłynie ich tyle, by dopełnić pełną 400-tkę, otworzymy na moment panel zapisów. Informacja o tym pojawi się na naszej stronie głównej, najwcześniej w środę po południu.

Czy teraz już nie mam szans pobiec?

Pobiec – masz. Dostać medal i koszulkę – nie masz. A przynajmniej bardzo znikome. W związku z tak dużym zainteresowaniem biegiem i dużą liczbą tych, którzy czekali ze zgłoszeniem do ostatniej chwili, zdecydowaliśmy się umożliwić każdemu start. Warunki są jednak takie: zapisujecie się w dniu biegu w biurze zawodów, opłata zgodnie z regulaminem wynosi 30 zł., i najważniejsze dla wielu – nie gwarantujemy otrzymania koszulki oraz medalu.

Zapłaciłem, a potem zobaczyłem, że lista startowa jest zamknięta.

– Wyjścia są dwa. Zwrócimy pieniądze przelewem zwrotnym lub możesz wystartować na zasadach wymienionych wyżej, dopłacając w biurze zawodów do kwoty 30 zł.

Z newsów, abstrahujących już od kwestii zgłoszeń, mamy kilka informacji. Będzie zmieniona, a właściwie przemodelowana końcówka trasy. Jak już wiadomo, tego samego dnia, o tej samej porze tuż obok odbywać się będzie test Coopera. Nie mamy na to wpływu. Musieliśmy zrezygnować z poprowadzenia końcówki trasy po starym stadionie szutrowym. Będzie do naszej dyspozycji sprzęt robiący automatycznie każdemu zdjęcie na finiszu. Z tego się cieszymy, natomiast wymaga to też, byście finiszowali mając słońce przed sobą, a nie za plecami. Inaczej zdjęcia nie wyjdą.  Stąd zmienimy kierunek pokonywania ostatnich metrów na stadionie. Ze względu na wprowadzenie możliwości zapisów do samego końca i trudną do oszacowania liczbę uczestników, być może przekraczającą nawet 500 osób, poprowadzimy trasę tak, byście pierwszą pełną, długą prostą biegli po utwardzonym w kierunku Mostów Jagiellońskich. Dzięki temu jedyny ostry nawrót wypadnie nie na 7,7 km, a na 1,9 km – dużo łatwiej zapanować nad zwartą jeszcze stawką niż potem pilnować, by nikt z rozciągniętej, kilkusetosobowej rzeszy biegaczy nie pobiegł źle. Będą też rozłożone maty kontrolne, które dwukrotnie zmierzą wam czas na trasie. Cała trasa z naniesionymi już zmianami, w postaci odczytu z GPS-a pojawi się do środy na naszej stronie głównej.

5 komentarzy to “CZY MOGĘ JESZCZE POBIEC? MOŻESZ! CZYLI WY PYTACIE – MY ODPOWIADAMY”

 • Tomek:

  Czyli rozumiem że pełna lista osób które opłaciły start będzie zaktualizowana i dostępna w środę?

 • admin:

  Dokładnie. Niektóre wpłaty idą nawet 5 dni roboczych, więc dopiero w środę najszybciej będziemy wiedzieli czy limit 400 opłaconych zgłoszeń został osiągnięty.

 • Łukasz:

  Czy jest szansa aby ktoś odebrał za mnie pakiet startowy (koszulka)?

 • admin:

  @Łukasz – skontaktuje się z Tobą w tej sprawie osoba prowadząca biuro zawodów.

 • Łukasz:

  Dziękuje za pomoc

Skomentuj