Partnerzy biegowi:

Gmina Miękinia

Osrodek Kultury Miekinia

Lasy Panstwowe

Delikatesy Kredens

PO RAZ PIERWSZY W NOWYM SKŁADZIE – PO RAZ OSTATNI NA HUBSKIEJ

zak sezonu 2006Zatwierdzenie regulaminu pracy i podział funkcji wewnątrz Zarządu, cztery nowe osoby przyjęte w poczet członków klubu, zmiana godziny rozpoczęcia majowych Sztafet oraz kilka ciekawych inicjatyw – oto plon pierwszego powyborczego zebrania władz WKB Piast.

Inauguracyjne posiedzenie nowo wybranego zarządu było inne, niż wszystkie. Inne, albowiem grono zebranych było szersze (miejmy nadzieję, że odtąd stanie się ładną tradycją wspólne spotkanie nowego i starego zarządu), a i przyszła pora pożegnać się z gościnnymi murami sali przy ul. Hubskiej. Za wszystkie te lata i tak miłą współpracę wrocławskim policjantom z drogówki i samemu Jackowi Wójcikowi serdecznie dziękujemy!

Zaproponowano trzy miejsca nowych posiedzeń zarządu klubu (o ostatecznym wyborze poinformujemy na naszej stronie), ale nie to było osią premierowej dyskusji. Należało uchwalić regulamin pracy kierowniczego gremium, nanieść pewne poprawki w stosunku do poprzedniego, a wreszcie – co zajęło sporą część posiedzenia – podzielić funkcje wewnątrz zarządu.

I tak, wiceprezesem ponownie wybrano Piotra Borochowskiego. W miejsce Dariusza Madeja skarbnikiem klubu przez najbliższe dwa lata będzie Ewa Łabuz. Sekretarzem pozostanie, doskonale wywiązująca się ze swych obowiązków w minionej kadencji, Danuta Pilarz-Małkiewicz. Maciej Głowacki wyraził chęć pełnienia odpowiedzialności za kontakty z mediami, a po dłuższej dyskusji schedę po Jacku Wojtalu w zakresie klubowego sprzętu zdecydował się przejąć Jakub Horbaczewski. Pozostanie on również redaktorem naszej strony, ale we wszystkich kwestiach związanych z techniczno-informatycznym zapleczem klubu odciąży go Marcin Piechowicz. To nas szczególnie cieszy, bowiem bardzo w ostatnich latach takiej osoby brakowało. Roland Gromada nadal będzie odpowiedzialny za organizację zawodów, a pomoże mu w tym doświadczony działacz, sobótczanin Antoni Stankiewicz. Pełną tabelkę „funkcyjnych” macie już do dyspozycji w zakładce ZARZĄD.

Warto też w tym miejscu przedstawić dwie osoby spoza zarządu, które odtąd mieć będą przypisany istotny dla życia klubu zakres odpowiedzialności. Są nimi: znany już większości Robert Grabkowski, który nadal prowadzić będzie Grand Prix, oraz Marek Poloczek, który zobowiązał się we własnym zakresie prowadzić i zamieszczać na stronie wszelkie klasyfikacje, wyniki oraz ciekawostki związane z aktualnymi startami „Piastowiczów” na trasach całego kraju. Od tej pory wszelkie uwagi w zakresie ww. spraw prosimy kierować do tych właśnie osób.

Nasze grono powiększyło się o czterech nowych członków. „Nowych – starych” po części, bowiem składki członkowskie opłacili Wojciech Zabawa oraz jeden z naszych najbardziej doświadczonych maratończyków Grzegorz Lechowski (zaliczył wszystkie Maratony Ślężan i Maratony Wrocław, nieprzerwanie od 1983 roku!). Witamy ponownie na pokładzie, Koledzy! Nowymi zaś członkami z dniem 8 lutego zostali Robert Włodarczyk (1975) i Paulina Chodorska (1995). Zwłaszcza Paulinie, która automatycznie stała się naszą najmłodszą klubowiczką, życzymy dużo wytrwałości w biegowej przygodzie.

Ze spraw bieżących na uwagę zasługuje pomysł zorganizowania, specjalnie dla naszych klubowiczów, grupowego ubezpieczenia NW. Wszyscy biegamy, każdemu z nas – odpukać – coś złego może się przytrafić. Czy bylibyście zainteresowani takim ubezpieczeniem? Nasza skrzynka kontaktowa, forum i facebook są do Waszej dyspozycji. Pomysł ponownie, już z konkretniejszymi propozycjami, omówimy na marcowym zarządzie.

Ze względu na kolizję naszych majowych Sztafet z terminem 17.Biegu Na Ślężę (28 maja), zdecydowaliśmy się przesunąć start naszych zawodów na godzinę 16:00. Umożliwi to tym najwytrwalszym wzięcie udziału w obydwu biegach. Wierzymy, że tacy się znajdą. Na kolejne posiedzenie zarządu przesunęliśmy także głosowanie nad zgłoszoną na Walnym Zebraniu uchwałą odnośnie dopisania do regulaminu Grand Prix trzech dowolnie wybranych biegów. O wyniku głosowania niezwłocznie poinformujemy.

Skomentuj