Partnerzy biegowi:

Gmina Miękinia

Osrodek Kultury Miekinia

Lasy Panstwowe

Delikatesy Kredens

WIELKA MAJÓWKA Z WKB PIAST I SKY TOWER

FOT. LUKASZ GIZADługi majowy weekend, choć w tym roku zimny i mokry, już za nami, kasztany kwitną, młodzież zdaje swój „egzamin z dojrzałości” (trzymamy kciuki za naszą klubową maturzystkę, Paulinę!) – to znak, że nadszedł maj, najbardziej biegowy miesiąc w życiu naszego klubu. Już 17 maja spotykamy się na Morskim Oku. Najpierw, by pobiec w sztafetach o Puchar Wielkiej Wyspy (regulamin), a potem, by – tradycyjnie już, do wczesnej nocy – przy ognisku, grillu, czymś słabszym lub mocniejszym, pogadać, powspominać, zintegrować się z resztą Piastowiczów i zaplanować kolejne starty. A jest co planować. Miło nam poinformować, że już 31 maja nasz klub we współpracy ze SKY TOWER zorganizuje imprezę pod nazwą SKY TOWER RUN. To będzie bieg na najwyższym poziomie! Dokładnie 49. piętra i 1142 schodów po drodze.

Wydarzenie jest nawiązaniem do pięknej tradycji wrocławskiego biegania po schodach, czyli pokonywania pięter nieistniejącego już Poltegoru, w miejscu, w którym dziś wznosi się imponujący Sky Tower. Historia tej wyjątkowej biegowej konkurencji rozpoczęła się jeszcze w 1984 roku, kiedy zorganizowano pierwszy Bieg z okazji Barbórki. Następnie impreza zyskała nazwę „Złotych Schodów Poltegoru”, ciesząc się sporą popularnością, także poza granicami Polski. W biegu cyklicznie brała udział cała plejada lekkoatletów – mistrzów Polski oraz olimpijczyków.

W tym roku idea zdobywania najwyższych polskich  wieżowców doczekała się reaktywacji i to w imponującej lokalizacji. Inwestycja Sky Tower to miejsce niezwykłe, wyróżniające się wyjątkową, nowoczesną architekturą i niepowtarzalnym stylem. Postawiony na działce o powierzchni 2,7 ha w centrum Wrocławia – w kwadracie ulic Powstańców Śląskich, Gwiaździstej, Wielkiej oraz Szczęśliwej – Sky Tower obejmuje trzy elementy: podstawę budynku, w której mieści się galeria handlowa oraz dwa budynki mieszkalno-biurowe. Całkowita powierzchnia obiektu wynosi ok. 171 tys. m², zaś wysokość to 212 m. Wieża jest najwyższym budynkiem w Polsce w kategorii „wysokość do dachu”. W grudniu 2013 r. na 49. piętrze uruchomiono najwyższy Punkt Widokowy zlokalizowany na budowli w kraju.

31 maja 2014 roku zawodnicy spotkają się po raz pierwszy w biegu „SKY TOWER RUN”, by powalczyć o nowe rekordy. Organizatorami przedsięwzięcia są Sky Tower SA oraz Wrocławski Klub Biegacza PIAST. Zdobycie 49. piętra Sky Tower to nie lada wyczyn, aby wbiec na górę i znaleźć się na wysokości ponad 200 metrów trzeba pokonać aż 1 142 schody!

Zapisy elektroniczne do biegu zostały uruchomione w poniedziałek 5 maja 2014 na stronie http://galeria.skytower.pl/run.html Organizator przewidział dla uczestników 500 miejsc startowych, opłata za udział w biegu wynosi natomiast 30 złotych przy zapisach internetowych i 50 zł przy zapisach w Biurze Zawodów 31 maja.

Zwycięzcy pierwszego biegu SKY TOWER RUN otrzymają bony pieniężne do realizacji w GH Sky Tower oraz trofea, ponadto każdy zawodnik, który przekroczy linię mety dostanie pamiątkowy medal.

Więcej szczegółów na: http://galeria.skytower.pl/run.html

Skomentuj