Partnerzy biegowi:

Gmina Miękinia

Osrodek Kultury Miekinia

Lasy Panstwowe

Delikatesy Kredens

Nowe oblicze OMW oraz często padające pytanie: „jak do nas dołaczyć”?

Logo OMW

To, co zobaczyliśmy w tym roku na Stadionie Olimpijskim, przeszło najśmielsze wyobrażenia wszystkich! Ponad 350 osób ustawiło się w kolejkę po odbiór numeru startowego i rejestrację do jednej z najbardziej kultowych wrocławskich imprez biegowych: Biegu Między Mostami.

Już rok temu, liczba uczestników zaskoczyła – kilkudziesięciu zawodników wystartowało z wypisanymi ręcznie numerami startowymi. Nikt chyba nie spodziewał się niemalże podwojenia ilości startujących w ciągu zaledwie 12 miesięcy, a i to nie koniec nowości! Pierwsza z cyklu imprez w ramach Otwartych Mistrzostw Wrocławia została zinformatyzowana, co pozwoliło na powalającą sprawność organizacji. Zawodnicy otrzymali czipy, a wynik biegu przesłany został SMSem!

Prawie idealnie. Dlaczego „prawie”? Ktoś zawsze musi zawalić sprawę i tym razem okazali się być winni sami biegacze. Przyzwyczajeni do starych, utartych od lat zasad uczestnictwa w biegu, niemal z zawiązanymi oczami pojechali w to samo miejsce, o tej samej porze i z tymi samymi znajomymi.

Niespodzianka na wejściu: zgłoszeni na lewo, niezgłoszeni na prawo. Tak! Od tego roku aby wziąć udział w każdym z serii biegów OMW, należy zgłosić swój udział poprzez formularz na stronie http://www.datasport.pl/ Czy ktoś z Was sprawdza rzeczy od lat oczywiste? No nie! Dlatego też większa grupa niezgłoszonych biegaczy ustawiła się w dłuuugiej kolejce, słuchając reprymendy organizatora: „czytajcie regulaminy biegów”.

Tym razem się udało. Po studenckim kwadransie, o który opóźniona została regulaminowa godzina startu, dzięki łasce i dobrej woli organizatorów, wszyscy zostali szczęśliwie zapisani. Prawie wszyscy. Od zeszłego roku, niemożliwe jest wzięcie udziału w imprezie OMW, bez wylegitymowania się wiarygodnym dokumentem tożsamości. Niektórzy nadal tego nie rozumieją, otrzymując bolesną lekcję. Od tej zasady, biuro zawodów nie robi żadnych odstępstw, nawet w wypadku biegaczy światowej sławy. Biegi OMW stały się w ostatnich latach poważną imprezą i musimy je traktować poważnie!

No dobrze. Nie masz komputera, a co dopiero mówić o dostępie do internetu. Czy możesz pożegnać się z OMW? Nie! Jeśli jesteś członkiem WKB Piast, nie zostawimy Cię w osamotnieniu z problemem. Nasz nowy członek zarządu Marcin Piechowicz wspiera wszystkich niezinformatyzowanych klubowiczów. Wystarczy, że zadzwonisz pod numer telefonu, podany na stronie ZARZĄD lub poprosisz o wsparcie na którejś z imprez. Dotyczy to nie tylko OMW ale każdej imprezy gdzie wymagane jest zgłoszenie internetowe, a nawet internetowa płatność kartą kredytową lub przelewem.

„Jak do nas dołączyć?”. To pytanie padało na Biegu Między Mostami bardzo często. Cieszymy się z tego powodu i wyjaśniamy, że nie jest to nic trudnego. Wystarczy wypełnić pierwszą część DEKLARACJI CZŁONKOSTWA i wysłać ją na adres e-mail jednego z członków zarządu, np. gtriderxc@yahoo.com Doskonałym miejscem na wstąpienie do klubu, będzie półmaraton Ślęzański w Sobótce 26 marca. W ramach tej imprezy, rozegrane zostaną klubowe mistrzostwa WKB Piast w półmaratonie z osobną klasyfikacją TYLKO dla członków klubu. Warunkiem uwzględnienia w niej jest opłacenie składki członkowskiej przed startem! Nie biegasz półmaratonów lub nie po drodze Ci do Sobótki? Już 16 kwietnia organizujemy kolejny bieg z cyklu naszych imprez. Możesz też skontaktować się z nami poprzez FORMULARZ KONTAKTOWY lub napisać na podany kilka linijek wyżej adres e-mail. Jesteśmy otwarci na każdego, chcącego reprezentować klubowe barwy, członka biegowej rodziny, bez względu na wiek, kondycję czy adres zamieszkania. Dołącz do nas!

Skomentuj