Partnerzy biegowi:

Gmina Miękinia

Osrodek Kultury Miekinia

Lasy Panstwowe

Delikatesy Kredens

MISTRZOSTWA WKB W PÓŁMARATONIE: PIOTR CHODORSKI W POTRÓJNEJ KORONIE

Zapowiadaliśmy, że w tym roku nie powtórzy się iście letnia pogoda z Sobótki A.D. 2012, ale nie przypuszczaliśmy, że przyjdzie rywalizować w aurze żywcem wziętej z Siberian Ice Marathon. W noc poprzedzającą tegoroczne mistrzostwa we Wrocławiu słupki rtęci wskazywały minus 13 stopni. Pod Ślężą było jeszcze zimniej. W tych warunkach 40-osobowa reprezentacja naszego klubu, jaka zameldowała się ostatecznie na linii startu była niezłym wynikiem. Tytułu bronił Piotr Chodorski i, jak się okazało, to był jego dzień. Nie tylko wywalczył główne trofeum, ale dokonał tego po raz trzeci z rzędu! Z czasem 1:21:30 nie pozostawił złudzeń klubowym kolegom, a w stawce niemal 3 tysięcy startujących zajął znakomite 55. miejsce. Co tu dużo dodawać – chapeau bas przed Piotrem!

Drugi na mecie Adam Klimczak, który rok temu do samej kreski walczył o końcowy triumf, tym razem stracił do naszego nowego-starego mistrza prawie 2 minuty. Czas 1:23:22 to jednak także znakomity wynik. Zwłaszcza w tych warunkach. Tuż za Adamem finiszował młody Adrian Samołuk z Białego Kościoła i to on zajął miejsce na najniższym stopniu podium, choć do końca musiał uważać na doświadczonego i powracającego do wysokiej formy Grzegorza Grablewskiego – triumfatora Grand Prix sprzed dwóch lat. Ostatecznie Adrian obronił 8 sek. przewagi. Piąty był nasz mistrz nad mistrze, „niezniszczalny, niezatapialny” Marian Czerski, który z młodszymi o ponad 30 lat kolegami przegrał o minutę, za to w swojej kategorii wiekowej w stawce ponad 100 rywali nie miał sobie równych. A warto przypomnieć, że to, co tak pięknie udało się w tym roku Piotrowi Chodorskiemu, Marian miał szansę zrealizować już trzy lata temu. Wygrywał półmaratony w 2008 i 2009 r., w 2010 do potrójnej korony zabrakło mu minuty…

Wśród pań klasę potwierdziła Dorota Krowicka. Z czasem 1:36:29 wygrała w cuglach kat. K40, a w generalce pozostawiła w pobitym polu… prawie 2 tys. mężczyzn. Druga na mecie zameldowała się nasza niestrudzona działaczka Danuta Pilarz-Małkiewicz (1:54:54), której bardzo niewiele zabrakło do podium w kat. wiekowej. Medal brązowy w tym roku przypadł Annie Strojwąs.

Warto wspomnieć jeszcze o naszych weteranach – medalistach w swoich kategoriach wiekowych. Józef Palczak był 3. w kat. M70 ze świetnym czasem 1:47:19, również 3. miejsce zajął w M75 Marian Pawlaczyk (2:31:28). Wszystkim medalistom i wszystkim tym, którzy tego dnia osiągnęli linię mety – serdecznie gratulujemy!

6. MISTRZOSTWA WKB PIAST W PÓŁMARATONIE – WYNIKI

Skomentuj