Partnerzy biegowi:

Gmina Miękinia

Osrodek Kultury Miekinia

Lasy Panstwowe

Delikatesy Kredens

MIKOŁAJKOWO Z WKB PIAST – TYM RAZEM NA „OLIMPIJSKIM”!

mikolajkowyPierwsze mrozy już za nami, pierwszy śnieg również – znak to widomy, że Święta zbliżają się wielkimi krokami. A wcześniej Mikołajki. Przyzwyczailiśmy się do rekreacyjnego biegu za Mikołajem w alejkach gościnnego Parku Zachodniego, tym razem jednak zapraszamy Was w równie znany biegaczom kompleks Stadionu Olimpijskiego. Start już 4 grudnia!

Formuła tegorocznego biegu tradycyjna – żadnych klasyfikacji, żadnych wyścigów, tylko dobra zabawa. Z dobrze poinformowanych źródeł dowiedzieliśmy się, że dla biegających po 3 min./km. Mikołaj szykuje rózgi. Mile natomiast widziane wszelkie atrybuty Świętego, od czerwonych czapeczek poczynając, na dzwonkach i piszczałkach skończywszy. A może wzorem Półmaratonu Toruńskiego przyjmie się i u nas zwyczaj obdarowywania kolegów z trasy i napotkanych dzieci cukierkami?

Na pewno jednak nie warto po biegu szybko wracać do domu. Już o godzinie 12 zaczniemy wręczać upominki szczęśliwcom wylosowanym przez mikołajowych pomocników. Co w tym roku znajdzie się w worze Św. Mikołaja? Tego nie zdradzimy. Warto również zostać nieco dłużej, także po losowaniu upominków, wówczas bowiem rozpocznie się dekoracja tegorocznych triumfatorów cyklu biegów długich Otwartych Mistrzostw Wrocławia. Nagrody odbierać będą nasze koleżanki i koledzy z wrocławskich tras – nagrodźmy ich wysiłek brawami.

Udział w biegu oczywiście bezpłatny. Zapisy w godzinach 10-11. Organizatorzy: OMW i WKB Piast apelują jednak o dokonanie zgłoszeń przed godziną 10.45, co pozwoli na sprawne przeprowadzenie imprezy. Pełny regulamin biegu znajdziecie w dziale REGULAMINY –> KLIK

Atualizacja: Mamy dla Was 50 mikołajkowych czapeczek. Pięćdziesiąt, a Was – wierzymy – przybędzie o wiele więcej. Tych, którzy mają możliwość zachęcamy więc do przyjścia w swoich własnych czerwonych „mikołajkach”. Niech będzie kolorowo!

Skomentuj