Partnerzy biegowi:

Gmina Miękinia

Osrodek Kultury Miekinia

Lasy Panstwowe

Delikatesy Kredens

DARIUSZ MADEJ PREZESEM – WYBRALIŚMY NOWE WŁADZE

zak sezonu 2006Dariusz Madej – tak od soboty 29 stycznia brzmi nazwisko nowego prezesa WKB Piast Wrocław. Na najważniejsze dla najbliższej przyszłości naszego klubu spotkanie przybyło niespełna 50 członków. Było więc kameralnie, ale owocnie. Wybraliśmy nowy Zarząd, nową Komisję Rewizyjną, a także zobowiązaliśmy nowe władze do wykonania w nadchodzącej kadencji konkretnych zadań.

Zanim jednak spełniliśmy powinność nałożoną na nas przez ustawę o stowarzyszeniach i zabraliśmy się do wyboru nowych władz, reprezentacja Zarządu w imieniu wszystkich członków WKB złożyła ustępującemu prezesowi serdeczne podziękowania za cały trud włożony w piastowanie najważniejszego klubowego stanowiska. A przypomnijmy, Jacek Wójcik godność tę sprawował przez pełną dekadę 2000-2010. – A nawet kilka miesięcy dłużej – jak w kuluarach przypomniał sam zainteresowany. Prezesowi podziękowaliśmy z klasą – tak jak na to zasłużył. Były kwiaty, pamiątkowa statuetka i dyplom. A brawa na stojąco od wszystkich zebranych pan Jacek na pewno na długo zapamięta.

Najważniejszy z proceduralnego punktu widzenia wybór nowego prezesa rozstrzygnął się dość szybko. Ustępujący Zarząd rekomendował kandydaturę kol. Dariusza Madeja, a prócz niego z sali zgłoszono kandydatury Macieja Głowackiego, Hieronima Olejniczaka oraz Edwarda Kaszuby. Dwaj ostatni nie wyrazili zgody na kandydowanie, natomiast Maciek Głowacki w ładnym geście zrezygnował z wyborczej walki i poparł kandydaturę młodszego kolegi. – Nie wiedziałem wcześniej, że Darek Madej zechce kandydować. Wiem, że były osoby chcące oddać na mnie swój głos, bardzo im za to dziękuję, ale uważam Darka za świetnego kandydata i w tej sytuacji popieram jego wybór – argumentował swoją decyzję red. Głowacki.

Tak też się stało. W tajnym głosowaniu Dariusz Madej wybrany został nowym prezesem przy 48 głosach za i jednym tylko głosie przeciwko. – Zależy mi na zachowaniu ciągłości, chciałbym, żeby klub mógł się nadal rozwijać, chociaż zdaję sobie sprawę z tego, że Jacek Wójcik dla mnie i dla kolejnych prezesów postawił poprzeczkę bardzo wysoko – powiedział w pierwszym wystąpieniu nowo wybrany prezes.

Dariusz Madej ma 37 lat, jest prawnikiem i, jak wielu z nas , biegaczem-maratończykiem. Od wielu lat w Zarządzie WKB Piast, w ostatnich dwóch kadencjach pełnił funkcję skarbnika klubu, znakomicie wywiązując się ze swej roli i służąc zawsze pomocą przy wszystkich formalno-proceduralnych kwestiach. Nowemu prezesowi życzymy udanej współpracy z Zarządem i samych sukcesów!

Z ponownego kandydowania do władz klubu zrezygnowali: Wiesława Tomczak, Hieronim Olejniczak oraz Arkadiusz Zieliński. Serdecznie im w tym miejscu za wysiłek włożony w ostatnią kadencję dziękujemy! Do Zarządu zgłoszono aż dziesięciu kandydatów, kolejne głosowanie miało więc swoją wagę. Tym razem gratulacje odbierać mógł kol. Jakub Horbaczewski, który uzyskał największe poparcie zebranych. Oprócz niego do Zarządu weszli: Danuta Pilarz-Małkiewicz, Ewa Łabuz, Piotr Borochowski, Roland Gromada, Antoni Stankiewicz, Maciej Głowacki, Marcin Piechowicz. Cieszy nas, zwłaszcza w obliczu rezygnacji kol. Wiesi Tomczak, że ponownie zaufaniem obdarzono dwie panie. Kto jakie otrzymał poparcie? Pełne wyniki poznaliśmy z ust przew. Komisji Wyborczej, Cezarego Tomczaka.

Głosowania personalne zakończył wybór Komisji Rewizyjnej. Znaleźli się w niej Małgorzata Rajczyba, Jacek Wojtal oraz Edward Kaszuba. Nowym władzom klubu życzymy sukcesów na organizacyjnej niwie, a także wytrwałości w budowaniu jeszcze silniejszej pozycji WKB Piast pośród klubów biegacza w naszym kraju. Tyle na gorąco. Do podjętych na zebraniu uchwał oraz najważniejszych fragmentów z dyskusji jeszcze powrócimy.

Skomentuj