Partnerzy biegowi:

Gmina Miękinia

Osrodek Kultury Miekinia

Lasy Panstwowe

Delikatesy Kredens

MAMY JUŻ 150 AMATORÓW ZIMOWEGO BIEGANIA

Do 13. Zimowego Biegu Piasta pozostało już tylko 10 dni. Co tu ukrywać, liczymy na rekord. Mierzyć trzeba ambitnie, ale te ambicje nie są w tym przypadku bezpodstawne. Późno zadecydowaliśmy o kształcie tegorocznego biegu, późno otworzyliśmy panel zapisów, a jednak setka pękła niemal z marszu, a dziś cieszymy się z przekroczenia kolejnej bariery – właśnie zapisał się na nasz bieg 150. miłośnik zimowego biegania. Jest nim pan Mariusz Tokarczyk z Legnicy. Dziękujemy! Wierzymy, że to nie wszystko na co was stać. Rok temu bieg ukończyło dokładnie 219 osób. Brakuje coraz mniej…

Zapisy w internecie zakończą się w przeddzień biegu, ale zapisać będzie można się także przed startem (biuro zawodów w hali wielofunkcyjnej AWF ruszy już o 9). Warto jednak dopełnić formalności wcześniej. Nam ułatwi to pracę, dla was będzie taniej (20 zł zamiast 30). Polecamy dyspozycję przelewu przez internet.

Co z nowości? Są już gotowe medale. Zgodnie z zapowiedzią w tym roku będą dla wszystkich. Oczywiście wszystkich, którzy bieg ukończą, ale z tym – wierzymy – nie będzie żadnego problemu. Na aurę wpływu nie mamy, jednak prognozy są optymistyczne. Oby się sprawdziły, bo zakończenie i dekoracje – w przeciwieństwie do ciasnej salki rok temu – planujemy przeprowadzić, wzorem maratonu, na przestronnej pergoli Stadionu Olimpijskiego. Gdyby mróz lub deszcz doskwierały, przeniesiemy się w gościnne podwoje hali AWF. Na najlepszych w kat. open czekają piękne szklane trofea, zwycięzcom w kategoriach wręczymy zimowe statuetki, Puchary Piasta, jak sama nazwa wskazuje, trafią do rąk najlepszych Piastowiczów, a będą też nagrody dla najmłodszego i najstarszego uczestnika oraz jedna, zupełnie losowa. Ale kto ją otrzyma i co będzie decydowało; numer, osiągnięty czas, a może zajęte miejsce – tego nie zdradzimy do samego końca. Warto przyjść, ukończyć zawody (koniecznie w dobrym zdrowiu) i samemu się przekonać. A tymczasem… trenujmy. Do zobaczenia nad Odrą na 6-kilometrowym sprawdzianie formy!

One Response to “MAMY JUŻ 150 AMATORÓW ZIMOWEGO BIEGANIA”

  • bialykrzys:

    Dobra robota, bieg zapewne będzie udany, biegnę i trzymam kciuki za organizatorów:)

Skomentuj