Odliczanie wsteczne włączone. Już tylko godziny dzielą nas od startu 13. Zimowego Biegu „Piasta”. Zimowego tym razem nie tylko z nazwy. Spadł śnieg, trzyma mróz – jest dokładnie tak, jak kilkanaście lat temu, kiedy niespełna 40-tka „Piastowiczów” wyruszała spod kąpieliska „Morskie Oko” na 6-kilometrowy sprawdzian formy. Teraz śniegu będzie może nawet więcej niż wtedy, ale zamiast 40, będziemy mieć 240 zawodników! Rekord liczby zgłoszeń (219 w ub. roku) już padł. Tym, który przeważył szalę, zapisując się jako 220., był nie kto inny jak Marian Czerski – od wielu lat nasz czołowy biegacz, zdobywca niejednego podium na dolnośląskich trasach. Tym razem numer startowy wysoki, ale w sobotę jego właściciel z pewnością będzie w czołówce.