Partnerzy biegowi:

Gmina Miękinia

Osrodek Kultury Miekinia

Lasy Panstwowe

Delikatesy Kredens

Kontrolna Trzydziestka

W niedzielę 9.08.2015 r. w ramach Otwartych Mistrzostw Wrocławia w temperaturze ok. 26 stopni w cieniu w Parku Szczytnickim odbyła się Kontrolna Trzydziestka. Ten trudny dystans z uwagi na wysoką temperaturę ukończyło 37 kobiet w tym 2 zawodniczki z klubu WKB Piast Wrocław oraz 131 mężczyzn w tym 7 zawodników z klubu WKB Piast Wrocław. Najszybszy zawodnik Grzegorz Gronostaj dobiegł z czasem 1:45:02, natomiast najszybsza zawodniczka Monika Wójcik uzyskała czas 2:17:50.
W reprezentacji naszego klubu najlepszy okazał się Piotr Chodorski osiągając czas 1:59:11 zajmując tym samym 6 miejsce w klasyfikacji Open i 3 miejsce w kategorii wiekowe M40. W pozostałych kategoriach wiekowych klasyfikacja naszego klubu wyglądała następująco: Ewa Łabuz zajęła 2 miejsce w kategorii K60 przybiegając z czasem 3:20:06 oraz Stanisław Wesołowski zajął 1 miejsce w kategorii M60 dobiegając z czasem 2:33:09 i tuż za nim na drugim miejscu w tej samej kategorii przybiegł Tadeusz Lewandowski z czasem poniżej trzech godzin 2:59:37.
Tadeusz Lewandowski na podium
Podobno były 4 zasłabnięcia na trasie, ale od nas wszyscy klubowicze szczęśliwie dobiegli do mety. Mamy nadzieję, że wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli wczoraj Kontrolną Trzydziestkę będą dobrze przygotowani do Wrocławskiego Maratonu nawet w tropikalnych warunkach. 😉

Skomentuj