Partnerzy biegowi:

Gmina Miękinia

Osrodek Kultury Miekinia

Lasy Panstwowe

Delikatesy Kredens

Nocny Sztafetowy Maraton Piastowski

W nocy na przełomie lipca i sierpnia na Torze wyścigów konnych na Partynicach we Wrocławiu odbyła się 1-sza edycja Nocnego Maratonu Piastowskiego organizowanego przez klub WKB Piast Wrocław. Bieg polegał na przebiegnięciu dystansu maratonu przez wszystkich czterech członków drużyny. W biegu wzięło udział 35 następujących sztafet:
– 3 sztafety kobiet (drużyna składająca się z 4 kobiet),
– 20 sztafet mężczyzn (drużyna 4 mężczyzn),
– 12 sztafet mieszanych (drużyna mająca w swoim składzie przynajmniej jedną kobietę i jednego mężczyznę).

NocnaSztafetaPiastowska2Zwyciężyły następujące drużyny: w kategorii mężczyzn wygrała drużyna Vamos & Friends
z czasem 02.27:22,55, w kategorii mieszanej zwyciężyła drużyna Shooting Drill Academy z czasem 02.34:55,75, w kategorii kobiet wygrały Desperatki z czasem 03.18:02,55. Warto zaznaczyć, że drużyna kobiet w całości składała się z klubowiczek WKB Piast. Męska drużyna klubowiczów o nazwie Tuptusie osiągnęła czas 03.47:07,40 co jest znakomitym wynikiem przy średniej wieku 67,5 roku. 8 drużyn dobiegło poniżej 3 godzin, 26 drużyn dobiegło poniżej 4 godzin i 1 drużyna ukończyła w czasie poniżej 4,5 godziny.

NocnaSztafetaPiastowska3 NocnaSztafetaPiastowska4

W biegu liczyła się nie tylko prędkość, ale współpraca całego zespołu. Duże znaczenie miało przekazanie sztafety, zdarzały się przypadki, że ktoś przybiegł do strefy zmiany i nie zastał zmiennika albo członkowie drużyny nie mogli się odnaleźć, bo zostali oślepieni światłem czyjejś latarki. A później sekundy miały znaczenie… Tak więc pomimo chłodnej nocy atmosfera była naprawdę gorąca.
W grupie siła i mamy nadzieję spotkać się na kolejnej edycji Nocnej Piastowskiej Sztafety.

NocnaSztafetaPiastowska

One Response to “Nocny Sztafetowy Maraton Piastowski”

Skomentuj