Partnerzy biegowi:

Gmina Miękinia

Osrodek Kultury Miekinia

Lasy Panstwowe

Delikatesy Kredens

ĆWIERć WIEKU NA ZŁOTNIKACH – JUBILEUSZOWE PRZEŁAJE 20 KWIETNIA

złotniki2012start25 lat – to brzmi dumnie. Ale to prawda. Kiedy ruszały I Złotnickie Biegi Przełajowe niektórych z nas nie było jeszcze na świecie. Czasy się zmieniły, zmienił się sprzęt, wzrosła ilość biegających wrocławian – niezmienny pozostaje Park Złotnicki. Urzekająco piękny, zwłaszcza w kwietniu, gdy przyroda budzi się do życia, kameralny, ale biegaczom potrafiący dać w kość. Takie też są nasze biegi. Niby płasko, niby dystans niewielki, a niejednemu na mecie brakuje tchu.

Co w tym roku nowego? Cóż, jest jubileusz, trzeba to jakoś uczcić. Powracamy do źródeł. Kuchnia polowa i pyszna, wojskowa grochówka! Młodsi może nie pamiętają, ale kiedyś z tym kojarzyły się pobiegowe biesiady. Tradycyjnie na Złotnikach najszybszego biegacza i biegaczkę nagradzaliśmy brawami, natomiast klasyfikacje oficjalne przeprowadzaliśmy w oparciu o kategorie wiekowe. W roku jubileuszowym będzie nieco inaczej. każdy uczestnik otrzyma pamiątkową statuetkę! Dla najlepszych, za trzy pierwsze miejsca wśród kobiet i mężczyzn – puchary, dla trzech pierwszych miejsc w kategoriach wiekowych – trofea. Będzie o co się bić.

Przypominamy też, że już od godz. 9.45 ruszą biegi dla dzieci organizowane przez naszych przyjaciół z SKS Złotniczanie. Przyjedźcie na Złotniki ze swoimi pociechami, to także dla nich święto biegania. Start naszego biegu głównego (dystans 6 km) punktualnie o godz. 12.
REGULAMIN
ZAPISY

Skomentuj