W zeszłym roku na starcie Biegu Hauptmanna zgromadziliśmy blisko 400 uczestników. I termin odpowiadał (miesiąc po maratonie), i przyjazny dla każdego dystans (10 km), i Złota Polska Jesień wręcz zmuszała do wyjścia z domu. „Hauptmann” był imprezą okolicznościową – jednorazową, ale odpowiadając na liczne pytania o „dyszkę” tej jesieni, już dziś możemy powiedzieć, że będzie gdzie pobiec. 12 października (sobota) nasi przyjaciele z KB Sobótka (ale sercem wciąż „Piastowicze”) organizują u siebie I Sobótczańską Dziesiątkę, na którą zapraszają szczególnie wszystkich biegaczy WKB.