Partnerzy biegowi:

Gmina Miękinia

Osrodek Kultury Miekinia

Lasy Panstwowe

Delikatesy Kredens

10 KM W SOBÓTCE JUŻ TEJ JESIENI!

sobotka_rynekW zeszłym roku na starcie Biegu Hauptmanna zgromadziliśmy blisko 400 uczestników. I termin odpowiadał (miesiąc po maratonie), i przyjazny dla każdego dystans (10 km), i Złota Polska Jesień wręcz zmuszała do wyjścia z domu. „Hauptmann” był imprezą okolicznościową – jednorazową, ale odpowiadając na liczne pytania o „dyszkę” tej jesieni, już dziś możemy powiedzieć, że będzie gdzie pobiec. 12 października (sobota) nasi przyjaciele z KB Sobótka (ale sercem wciąż „Piastowicze”) organizują u siebie I Sobótczańską Dziesiątkę, na którą zapraszają szczególnie wszystkich biegaczy WKB.

Będzie to bieg na dwóch pętlach po 5 km każda. Trasa wiedzie ulicami miasta i posiada atest. Oznaczenia: na każdym kilometrze. Klasyfikacje przeprowadzimy w kategoriach wiekowych już co 5 lat – informuje Antoni Stankiewicz.

Wszelkie wiadomości, plan trasy oraz mapkę biegu znajdziecie na oficjalnej stronie: RUN MASTERS – SOBÓTCZAŃSKA DZIESIĄTKA.
REGULAMIN

Nie musimy dodawać, że zawody organizowane przez działaczy z Sobótki zawsze stoją na wysokim poziomie (zarówno sportowym, jak i organizacyjnym), a te zapowiadają się szczególnie – nie tylko ze względu na debiut. Oby impreza rozwijała się co najmniej tak, jak sobótczański półmaraton. Możecie w tym pomóc już tej jesieni. Frekwencją. Zresztą, czy dla prawdziwego „Piastowicza” bieg organizowany przez Iwonę i Antoniego Stankiewiczów, Piotrka Borochowskiego oraz Henia Załęskiego to nie jest obowiązkowa pozycja w grafiku?
Zatem 12 października – wszyscy do Sobótki!

Skomentuj