Partnerzy biegowi:

Gmina Miękinia

Osrodek Kultury Miekinia

Lasy Panstwowe

Delikatesy Kredens

WIELKI DZIEŃ WIELKIEJ WYSPY, CZYLI NIE TYLKO BIEGANIE

Dla nas najważniejszym akcentem Festynu Ekologicznego na Wielkiej Wyspie będzie oczywiście nasz XIII Bieg Sztafetowy. Warto jednak przybliżyć Klubowiczom pełen program sobotniego Festynu. Tym bardziej, że Bieg będzie tylko wstępem do tego, co zaplanowali społecznicy z Sępolna. W dalszym programie imprezy, od godz. 16:00, będzie sporo atrakcji dla dzieci – zapewnia nas Katarzyna Sipko z Ośrodka Działań Twórczych „Światowid”. Co takiego czeka najmłodszych w sobotnie popołudnie?
Piknik ekologiczny Wielkiej Wyspy (M)
Dzieci dowiedzą się nie tylko o tym, że warto segregować odpady, ale podczas happeningów ekologicznych w Plenerowej Pracowni Ceramicznej przekonają się, jak z pomocą wyobraźni surowce wtórne (czyli np. opakowania plastikowe czy szklane) możemy przekształcić w COŚ zupełnie nowego i pięknego… Ważne, że za każde przyniesione na festyn DWA WORKI POSORTOWANYCH ŚMIECI otrzymamy upominek! Zachęcamy do pozbierania śmieci w swojej najbliższej okolicy – wtedy będziemy mieć dwie przyjemności na raz: czyściej na terenie blisko domu oraz prezent, który w zamian za posortowane śmieci otrzymamy na festynie. Piękne kafle z motywem roślinnym czyli upominki do rozdania jako zwieńczenie ekologicznej akcji „Piękno za Dobro” przygotowali (używając szkła uprzednio uprzątniętego z parków i innych zieleńców w mieście) uczestnicy zajęć w Pracowni Ceramicznej ODT Światowid pod kierunkiem Wioli Ostasiewicz.

Na imprezie nie zabraknie też konkursów z nagrodami na scenie oraz smakołyków na stole biesiadnym, jak i okazji do szaleństw w dmuchanym zamku. Do stoiska z malowaniem twarzy zaprasza MOPS. W programach artystycznych zaprezentują się dzieci z okolicznych szkół i przedszkoli.

Zabawy parateatralne w oparciu o teksty znanych mitów greckich (o Midasie, Syzyfie, Ariadnie, Orfeuszu, Parysie, Prometeuszu) poprowadzą członkowie Stowarzyszenia Wielosfer. Każdy aktor dostanie drobny upominek! Pod koniec zabawy uczestnicy w grupach przedstawią przygotowane mity na scenie.

Wśród atrakcji znajdzie się też koncert popularnych pieśni i melodii w wykonaniu Zbigniewa Korpowskiego (akordeon) i Adama Zamolskiego (kontrabas). Obaj muzycy współpracują od kilkunastu lat i z sukcesem zajmują się oprawą artystyczną imprez, podczas których uczestnicy nie tylko słuchają, ale także śpiewają wspólnie. Ich repertuar obfituje w pieśni o charakterze biesiadnym okraszone znakomitym humorem. Nie brakuje w nim też pieśni kresowych, które jak mawiał znany lwowski pieśniarz Jurij Tokar jak żadne inne potrafią trafić do serca, uskrzydlić duszę oraz melodią porwać słuchacza do galopu!

Na festyn Wrocławian zapraszają organizatorzy przedsięwzięcia: Rada Osiedla Zacisze – Zalesie – Szczytniki, Wrocławski Klub Biegacza “PIAST”, ODT Światowid, Zespół Szkół nr 15, Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław oraz Wydział Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego

Skomentuj