Partnerzy biegowi:

Gmina Miękinia

Osrodek Kultury Miekinia

Lasy Panstwowe

Delikatesy Kredens

NOWA TRASA, NOWE EMOCJE

Kiedy układaliśmy regulamin naszego biegu, baliśmy się głównie o dwie kwestie. O frekwencję, i o remont ul. Folwarcznej. O ile ta pierwsza zaskakuje nas pozytywnie, o tyle z remontem jest… jak zwykle w naszym kraju. „Planowo” miał się zakończyć. Ponieważ wasze bezpieczeństwo musi być priorytetem, nie będziemy dłużej czekać. Zmieniliśmy trasę biegu.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że wielu z was zamierzało przebiec pełną pętlę „między mostami”, chociażby w ramach mocnego treningu przed zbliżającym się Crossem. Dopóki trzymał mróz i nie było śniegu, braliśmy pod uwagę tradycyjny przebieg trasy. W tej chwili jednak solidna warstwa białego puchu przykryła szczelnie wszystkie dziury, wykopy i nierówności po drugiej stronie Odry. Dla biegaczy, zwłaszcza tych z czołówki, byłyby one niewidoczne. Dodatkowo, śledząc pęczniejącą listę startową, musimy zakładać frekwencję nawet na poziomie 200 osób. To nas niezmiernie cieszy, ale z drugiej strony wpuszczenie takiej grupy ludzi na plac budowy (a takim de facto jest w tej chwili ul. Folwarczna), byłoby nieodpowiedzialne.

Jak zatem pobiegniecie? Mówiąc najprościej, jeszcze bliżej Odry. I w całości po części przylegającej do kompleksu Stadionu Olimpijskiego. Jako prostą przeciwległą wykorzystamy koronę wału. Będą dwa nawroty (przed mostami), ale będzie szerzej, szybciej, a przede wszystkim bezpieczniej. Start i meta przy stadionowej pergoli, dystans: 5,8 km.

Zapoznać się z  nową trasą możecie już teraz: WIZUALIZACJA (należy wybrać „odtwarzacz).

ZAPISY

Tradycyjny plan:

Skomentuj