Partnerzy biegowi:

Gmina Miękinia

Osrodek Kultury Miekinia

Lasy Panstwowe

Delikatesy Kredens

BIEG OD SERCA

DSCF3909W sobotę, 14 lutego, w Święto Zakochanych odbył się 15. Zimowy Bieg Piasta oraz towarzyszący mu Bieg Walentynkowy. Tuż przed biegiem zauważyłam mężczyznę, który był przebrany w strój chirurga i przygotowywał się do Biegu Walentynkowego, miał zamiar przebiec ze swoją połówką na rękach a później chciał biec 10 kilometrów w Zimowym Biegu Piasta. Cóż za siła i godna podziwu wytrwałość! Jednak regulamin uległ zmianie i ostatecznie pary biegły powiązane wstążkami. Miało to swoje plusy i minusy, nie wszyscy mężczyźni sprawdzili swoją siłę, ale też szanse były bardziej wyrównanie, bo część kobiet była lżejsza od innych. Pomimo zmian w regulaminie jeden mężczyzna biegł ze swoją żoną a ponadto na swoich barkach dźwigał kilkuletniego synka czym wzbudził podziw niejednej kobiety. Generalnie nie tylko pary miały sporo dobrej zabawy.

15. ZIMOWY BIEG PIASTA – OFICJALNE WYNIKI (OPEN)
GALERIA 301 ZDJĘĆ maratonczycy.com
FOTORELACJA mmwroclaw.pl

20150214_122547Drugi bieg – Zimowy Bieg Piasta widziałam z nieco innej perspektywy. Pierwszy raz wzięłam udział w biegu jako wolontariusz i na mecie rozdawałam ciastka w kształcie serc. Nie powiem było dosyć wesoło, biegacze dostawali ciastko za okazaniem numeru startowego na którym trzeba było odznaczyć, że ciastko zostało wzięte. Reakcje były bardzo różne niektórzy chcieli więcej ciastek dla swojej rodziny, jeszcze inni nie chcieli mieć popisanego numeru startowego, bo zostawiali go na pamiątkę, tak więc odwracali numer albo prosili o mały znaczek. Znalazł się również jeden romantyk i spytał: „Czy namaluję mu serce na numerze?”, w innych okolicznościach bardzo chętnie, ale było dość sporo pracy i nie miałam na to czasu. A odnośnie pracy to byłam na punkcie jeszcze z jedną osobą, która nalewała herbatę tak więc w pewnym momencie nie nadążałam z wydawaniem ciastek i zrobiła się kolejka, wtedy do pomocy przybiegł Piotrek pokazując, że ma nie tylko najlepsze wyniki w Klubie, ale też wielkie serce dla innych ludzi. W ogóle pomysł z ciastkami w kształcie serc bardzo spodobał się ludziom, ale kobiety wolały dostać takie serduszko od Piotrka a mężczyźni ode mnie. Może w przyszłym roku będą dwie kolejki jedna dla kobiet w której ciastka wydaje mężczyzna a druga dla mężczyzn w której jedna kobieta wydaje ciastko a druga przylepia nalepkę z serduszkiem na numerze, w ten sposób numer będzie ładny i taki od serca.

A cóż mogę powiedzieć o wynikach? Jedni dobiegli szybciej a inni dobiegli wolniej, tyle udało mi się zauważyć. 🙂 Zauważyłam też zaangażowanie wielu osób w bieg i zrozumiałam jak wielka praca jest w niego włożona. Na kolejnym biegu bardziej docenię wkład innych w to abym mogła pobiec, bo to dzięki pracy wolontariuszy bieg dochodzi do skutku, organizator sam niewiele by zdziałał.

W imieniu organizatora już dziś mogę wszystkich zaprosić do udziału w biegu w który wkłada się serce, otrzymuje się medal od serca i można zjeść słodkie serduszko. Tak więc „Miej serce i patrzaj w serce” (Adam Mickiewicz, Ballady i romanse) i z sercem podchodź do każdego biegacza, wolontariusza i kibica, bo „Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.” (Antoine de Saint-Exupéry, Mały Książę).

8 komentarzy to “BIEG OD SERCA”

 • Krzysztof:

  Serduszko było cudowne !!!
  Dzięki

 • Kuba:

  Uwaga, uwaga: Jeden z biegaczy poszukuje zgubionego przed biegiem czarnego paska do sporttestera Garmin.
  Uczciwego znalazcę (a inni u nas nie startują) prosimy o skontaktowanie się z właścicielem – piotr.krysinski@gmail.com

 • Witam proszę o aktualizację czasu Burchackiego Przemysława 😛 Miejsce OPEN 19 a czas 57:51.9 🙂 Pozdrawiam

 • darek:

  Kuba, przed startem, jak staliśmy przy wejściu z Andrzejem Szczotem podeszła do nas jakaś pani z takim paskiem szukając włąściciela. Mówiliśmy jej żeby odniosła do biura zawodów. Myśleliśmy że to zrobiła

 • Kuba:

  @Przemysław Burchacki
  Panie Przemku – oczywiście 37:51, tak jak wynika z kolejnych czasów przed Panem i za Panem. „Literówka”, już zgłosiliśmy do poprawki. Dziękujemy za czujność.

 • Kuba:

  @Darek
  Dzięki za informację. Z działaczami, którzy pracowali w biurze ustalimy dalsze losy garminowego paska. Gratulacje za triumf w najważniejszym biegu tego dnia! 🙂

 • piotr:

  Witam:) czy udało się skontaktować z kimś z biura zawodów w sprawie zgubionego paska 🙂 dziękuję z gory:)

 • Piotr:

  Pasek odzyskany 🙂 Dziekuje bardzo!!! Biegacze sa najlepsi 🙂

Skomentuj