Delikatesy Kredens

Bieg Mikołajkowy

p1100575

źródło: Galeria Leona Dubij

4.12.2016r. odbył się długo wyczekiwany Bieg Mikołajkowy organizowany przez nasz klub WKB Piast Wrocław. Jest to jedyny bieg w roku na którym biegacze zakładają świąteczne, czerwone czapeczki i się ścigają. Mikołaj, który będzie pierwszy na mecie wygrywa wyścig a pozostałe Mikołaje muszą trenować do przyszłego roku. 🙂 Niektórzy biegacze oraz biegaczki założyli stroje św. Mikołaja albo rogi renifera na głowie, część osób miał coś w kolorze czerwonego, każdy nawiązywał do św. Mikołaja tak jak chciał. Mam nadzieję, że wszyscy biegli uczciwie, przynajmniej nie widziałam nikogo kto by się poruszał saniami. Było chłodno, tylko kilka stopni na plusie, ale bez śniegu i wiatru tak więc wymarzone warunki do biegania.

Zwycięzcą biegu został Paweł Góralczyk z klubu AZS AWF Kraków z czasem 35:14, najszybsza z kobiet była Monika Jończak z Nadleśnictwa Góra Śląska osiągając wynik 44:08.

Trzeba przyznać, że poziom biegu był dosyć wysoki osoby z naszego klubu zajęły następujące miejsca na podium w kategoriach wiekowych:

M-30

2-gie miejsce Tomasz Danielkiewicz (37:17)

3-cie miejsce Ryszard Chojnacki (45:20)

Na podstawie wyników można stwierdzić, że kobiety z naszego klubu bezkonkurencyjnie wygrały kategorię K-60. 🙂

źródło: Wikimedia

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy, wszystkim biegaczom, kibicom, wolontariuszom dziękujemy i zapraszamy na wspólne bieganie w przyszłym roku.