Partnerzy biegowi:

Gmina Miękinia

Osrodek Kultury Miekinia

Lasy Panstwowe

Delikatesy Kredens

5 MAJA RUSZAMY DO BITTERFELD

Bitterfeld2013Maj w życiu naszego klubu tradycyjnie kojarzy się ze sztafetą wokół Morskiego Oka. Ale od dobrych 5 lat doszedł jeszcze jeden element – w długi majowy weekend wyjeżdżamy do niemieckiej Saksonii-Anhalt, by nad pięknym jeziorem Goitzschee powalczyć w maratonie, półmaratonie oraz na 10 km. Mamy się czym pochwalić, bo przez te kilka edycji nasi biegacze przywieźli zza zachodniej granicy pokaźny worek medali. Pamiętają nas i doceniają. Także w tym roku, dzięki uprzejmości klubu SV Bitterfeld i na osobiste zaproszenie Waldemara Cierpinskiego (dwukrotnego mistrza olimpijskiego w maratonie – Montreal ’76 i Moskwa ’80) organizujemy wyjazd do Niemiec. Pojechać może każdy Piastowicz, warunek jest tylko jeden: opłacona składka członkowska.

Bitterfeld to miejscowość oddalona około 30 km na północ od Lipska. Jest dobry dojazd autostradą, dystans z Wrocławia to ok. 400 km. Goitzsche Marathon w Bitterfeld to kameralna impreza rozgrywana wokół jeziora Goitzsche, w trakcie festiwalu biegowego rozgrywane są biegi na 10 km, półmaraton, nordic walking, a także bieg dla dzieci. W tym roku, po raz pierwszy, trasa półmaratonu ma zostać wydłużona do jednej pełnej pętli wokół jeziora, co da dystans ok. 24 km. A zatem także dla tych, którzy na niemieckiej promenadzie już biegli, to coś nowego.
Program 8. Goitzsche Marathon:
Start biegów: 5 maja, godz. 9.00
Zapisy w biurze zawodów: sobota 4.05 – od 15 do 20; w niedzielę 5.05 od 7 do 9.
Wpisowe: do 19.04 – 25 euro, na miejscu – 30 euro. Dodatkowo 30 euro kaucja za chipa (zwrot 25 euro)
Uwaga: W zależności od ilości uczestników jakich zbierzemy, ustalony będzie koszt transportu i możliwa jest również niższa opłata startowa dla naszej grupy (bywało tak w poprzednich latach).
Zgłoszenia: poprzez formularz kontaktowy
Ostateczny termin zgłoszeń mija 21 kwietnia!
Oficjalna strona imprezy: http://www.goitzsche-marathon.de/

Skomentuj