Partnerzy biegowi:

Gmina Miękinia

Osrodek Kultury Miekinia

Lasy Panstwowe

Delikatesy Kredens

32 Maraton Wrocław za nami!

WKB Piast 2014

WKB Piast 2014

Stało się! Kolejny wrocławski maraton za nami! Trzeba przyznać, że mimo wielu osób, które nie dotarły do mety, był to jeden z najlepszych występów naszego klubu w tej imprezie. Nasi biegacze zajęli człowe miejsca nie tylko w kategorii drużynowej czy kategoriach wiekowych ale mogą pochwalić się doskonałymi wynikami OPEN! Zacznijmy od najwytrwalszych: Sternalski Michał z czasem 6:06:29 pokazał nam wszystkim prawdziwą klasę! Nie sztuką jest bowiem przelecieć maraton z palcem w nosie na 2:30, tudzież wycofać się jak jeden z czołowych zawodników innego klubu, który widząc, że ma słabszy dzień i nie zejdzie poniżej 3 godzin, wycofał się. Sztuką jest w trudnych chwilach zacisnąć sznurki w butach, powiedzieć sobie „idę dalej! Do końca!” i zdobyć metę jak legendarny grecki żołnierz po wygranej z Persami. Maraton to walka z samym sobą. Wygrywa ją każdy, kto dociera do mety. Niech Michał, Anna Strojwąs czy Józef Maliszewski (5:44:42) świecą przykładem prawdziwego biegacza zwłaszcza dobrym zawodnikom, wycofującym się tylko dlatego, że mają słabszy dzień. A może po prostu ich psychika nie wytrzymałaby ponad 5 godzin na trasie?

WKB Piast znów na podium

WKB Piast znów na podium

Znów na podium klasyfikacji drużynowej! Konkurencja coraz mocniejsza ale i my nie słabniemy! Ponadto konkurencja nie zajęła dwóch miejsc w pierwszej piątce:

Trzecie miejsce na podium wywalczyli nam:
Piotr Chodorski 2:58:40
Marian Czerski 2:55:07
Marcin Piechowicz 3:01:50

Po piętach deptali, zajmując 5 miejsce:
Damian Frankowski
Dominik Krumin
Maciej Wesołowski

 

Gratulujemy wszystkim klubowiczom, zarówno tym, którzy do mety dotarli (gorące brawa między innymi dla Danuty Pilarz-Małkiewicz za doskonały czas i 2 miejsce w kategorii wiekowej czy Henia Załęskiego, który wciąż daje nam przykład prawdziwego biegacza-pasjonata, a nie przeambicjonowanego zawodnika, wycofującego się z gry gdy już się nie opłaca) jak i tym, którzy przypięli numer, założyli buty i przynajmniej próbowali zmierzyć się z dystansem 42 kilometrów: Paulina Chodorska, Ewa Łabuz, Marek Łabuz, Tomasz Karwicki, Marian Pawlaczyk, Andrzej Bora,

Relacja filmowa Pauliny Chodorskiej

oraz niezawodnego Filipa Szejna

Przypominamy, że dla wszystkich, którzy nie są jeszcze na siłach przebiec całego maratonu, już za kilka tygodni organizujemy połówkę. Nieco inną niż te, które już znacie. Zapraszamy!

>>>(REGULAMIN  1. Półmaratonu Piastowskiego  25.10.2014r.)<<<

Skomentuj