Partnerzy biegowi:

Gmina Miękinia

Osrodek Kultury Miekinia

Lasy Panstwowe

Delikatesy Kredens

Uwaga! braki zapasów

Mamy czas wakacji i jak co roku wszędzie występują braki w zapasach. Zwiększona liczba wyjazdów wakacyjnych, zwiększona ilość wypadków wpływają znacząco na zbierane zapasy krwi. Krew bowiem jest niezbędna przy ratowaniu ludzkiego życie, przy przeprowadzaniu operacji oraz przy produkcji leków i nie da się jej zastąpić żadnym sztucznie wytworzonym preparatem. Krew ma również swój termin przydatności i trzeba ją w tym czasie wykorzystać inaczej będzie medycznym odpadem.

Razem z naszym partnerem Klubem Legion zachęcamy wszystkich naszych sympatyków, którzy spełniają warunki RCKiK przynajmniej raz w ciągu wakacji, do oddania krwi w najbliższym sobie punkcie poboru.

Sprawdź czy możesz być krwiodawcą.

https://www.rckik.wroclaw.pl/krwiodawstwo-ABC-Krwiodawcy-12-3.html

Klub Legion jest największym klubem zrzeszającym Honorowych Dawców Krwi w Polsce. Posiada on kilkadziesiąt oddziałów w tym internetowy, który pozwala zrzeszać ludzi z całego kraju. Klub w ramach swojej działalności między innymi prowadzi liczne akcje poboru krwi, kampanie promujące krwiodawstwo, szkolenia pierwszej pomocy. Prowadzi również portal poświęcony temu zagadnieniu, w którym to w sposób całościowy przedstawia zagadnienia związane z Honorowym działaniem na rzecz ratowania zdrowia ludzkiego.

http://legionhdk.pl

Nie oddawaj swojej krwi tylko komarom, oddaj ją też by uratować komuś życie.

Zarząd WKB Piast

Skomentuj