Partnerzy biegowi:

Gmina Miękinia

Osrodek Kultury Miekinia

Lasy Panstwowe

Delikatesy Kredens

Uroczyste zakończenie sezonu 2023

19 stycznia członkowie klubu spotkali się na uroczystym zakończeniu sezonu, połączonym z zebraniem sprawozdawczo-wyborczym, podczas którego wybrany został nowy zarząd. Jego skład można znaleźć na stronie https://wkbpiast.com/o-klubie/sklad-zarzadu/

Sprawozdanie komisji rewizyjnej było bardzo pozytywne i motywuje do dalszej pracy. Praca zarządu łatwa nie jest, gdyż idea naszej działalności bazuje na tych samych zasadach co kilkanaście lat temu, a czasy zmieniły się na nieco trudniejsze. Paradoksalnie nie idzie to w parze z liczbą spotykanych we Wrocławskich parkach biegaczy, która jest odwrotnie proporcjonalna do liczby osób biorących udział od kilkunastu lat w naszym corocznym spotkaniu. Zachęcamy wszystkich do wstępowania w szeregi klubu, by pieniądze i przepisy nie zabiły biegania we Wrocławiu. Jak widzimy bez ludzi jak my wymazać z naszego miasta można nie tylko Maraton Wrocław, ale też mnóstwo mniejszych imprez, których kosztów nie da się już dzisiaj pokryć z opłaty startowej. Dla mniej wtajemniczonych dodam, że chodzi tu głównie o koszty udostępnienia terenów do zorganizowania biegu. Z tego względu niezmiernie cieszymy się ze współpracy z Gminą Miękinia, podtrzymującą tradycję naszych trzech biegów. Mimo, że gdzie indziej niż kiedyś, wciąż możemy sprawić, że biegacze z Wrocławia i okolic spotkają się i spędzą ze sobą niezapomniane chwile, a w styczniu za rok ponownie zasiądą wspólnie przy stole na klubowej „wigilii”.

Ten uścisk dłoni może znaczyć tylko jedno:

W 2024 będzie znowu biegane! Zachęcamy wszystkich biegaczy i pasjonatów biegania, którzy chcieliby dołożyć swoje 3 grosze do zainteresowania się działalnością WKB Piast. Obyśmy w przyszłym roku spotkali się znów, ale w większym i jeszcze silniejszym gronie, będącym w stanie wbrew wszystkim przeciwnościom losu działać w słusznej sprawie.

Skomentuj