Partnerzy biegowi:

Gmina Miękinia

Osrodek Kultury Miekinia

Lasy Panstwowe

Delikatesy Kredens

PODSUMOWAŃ NADSZEDŁ CZAS…

wkb-logo23 stycznia 2015 r. (godz. 16.30 w Hotelu WKS Śląsk przy ul. Oporowskiej) najważniejszy dzień w ostatnich dwóch latach istnienia naszego klubu – Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze, a tuż po nim uroczyste Zakończenie Sezonu 2014. Tam wybierzecie nowe władze klubu, wysłuchacie sprawozdania z kadencji Zarządu 2013-1014 oraz dowiecie się wszystkiego na temat najbliższych planów klubu. Już dziś prezentujemy to, co dla biegaczy najistotniejsze – kalendarz biegów WKB na nowy rok.

14.02 – Zimowy Bieg Piasta

25.04 – Złotnickie Biegi Przełajowe

23.05 – Sky Tower RUN

06.06 – Piastowska Piętnastka

druga połowa czerwca – Bieg Śladem Konia (dokładny termin wyznaczy magistrat)

31.07/01.08 – Nocny Sztafetowy Maraton Piastowski

24.10 – Półmaraton Piastowski

14.11 – Mały Maraton Złotnicki

06.12 – Bieg Mikołajowy

7 komentarzy to “PODSUMOWAŃ NADSZEDŁ CZAS…”

 • Marcin:

  Błąd odnośnie biegu Zimowego Piasta-Most Chrobrego. ZAPEWNE NIE CHODZIŁO O TEN MOST A MOST SWOJSZYCKI. I pytanie o trasę nowego biegu-Piastowska Piętnastka. Czy szykujecie jakąś nowa trasę, czy będzie to gdzieś znów koło Olimpijskiego?

 • Dominik:

  Eee tam, od błędów w tych czasach już się odchodzi, jest poprawnie. Ale nie każdy jest przecież z Wrocławia i dlatego poniżej wyjaśnienie.

  „Most Chrobrego, zwany też Mostem Swojczyckim – zespół dwóch mostów przerzuconych we Wrocławiu nad Kanałem Żeglugi i Kanałem Powodziowym w północno-wschodniej części miasta. Zbudowany w latach 1916-1917 (wówczas nazwany Güntherbrücke), zniszczony podczas oblężenia Festung Breslau w 1945, wkrótce potem (1946-1947) odbudowany. Most ma monolityczne łuki żelbetowe oraz betonowe podpory i bariery.

  Most Chrobrego łączy osiedla Sępolno i Zalesie na tzw. Wielkiej Wyspie – poprzez ulicę Adama Mickiewicza – z północnymi peryferiami (Swojczyce i ulica Swojczycka) i stanowi element ciągu komunikacyjnego prowadzącego z centrum Wrocławia do podwrocławskiego miasta Jelcz-Laskowice (droga wojewódzka nr 455).”

  W tej chwili wszystko się kręci wokół Olimpijskiego, będzie przecież odnowiony 🙂 Co do trasy 15-stki, to będzie na Wielkiej Wyspie.

 • Kuba H.:

  Most Chrobrego, zwany też Mostem Swojczyckim – zespół dwóch mostów przerzuconych we Wrocławiu nad Kanałem Żeglugi i Kanałem Powodziowym w północno-wschodniej części miasta. Zbudowany w latach 1916-1917 (wówczas nazwany Güntherbrücke).
  Za: http://pl.wikipedia.org/wiki/Mosty_Boles%C5%82awa_Chrobrego_we_Wroc%C5%82awiu

  Więc jesli już, to Swojczycki – od Swojczyc. Swojszyc we Wrocławiu nie mamy. A trasa 15-tki… z pewnością więcej na ten temat już na najbliższym spotkaniu. Zapraszamy!

 • „zniszczony podczas oblężenia Festung Breslau w 1945, wkrótce potem (1946-1947) odbudowany.” JA, JA! Pamiętam! W grudniu po południu roku 45 poszłem po kartofle do zieleniaka, a jak wracałem to już nie było. I tak biegałem potem po kartofle „Cross Między Mostami” aż do eintausendneunhundertsiebenundvierzig dopóki tych żelbetonowych monilitycznych nie podparli i nie oberierowali!

 • marcin.jaw:

  Witam,

  W tym roku to już za późno, ale czy w przyszłym jest szansa, że zostanie w we Wrocławiu zorganizowany BIEG TROPEM WILCZYM? Było by miło nie kołatać się poza Wrocławiem, oczywiście najlepiej na trzech dystansach 🙂

 • Dominik:

  A coz to za bieg???

 • Krzysiek:

  A co z mostami „Jagielońskimi” są zamknięte, jak będzie wyglądała trasa na Zimowym biegu?

Skomentuj