Partnerzy biegowi:

Gmina Miękinia

Osrodek Kultury Miekinia

Lasy Panstwowe

Delikatesy Kredens

Bieg Wielkiej Wyspy

Dnia 7.06.2015r. odbył się Bieg Wielkiej Wyspy organizowany przez nasz klub WKB Piast Wrocław na Wielkiej Wyspie we Wrocławiu. Cechą charakterystyczną biegu był rejon biegu – najpierw w jedną stronę Wielkiej Wyspy, nawrót i bieg w drugą stronę Wielkiej Wyspy i później nawrót. Trasa była bardzo trudna technicznie, część trasy biegła dołem wału po trawie, część po kamieniach, momentami było dużo słońca i silny wiatr. Pomimo takich trudnych warunków najlepszy zawodnik Karol Bryl z klubu IRC Kowale ukończył bieg z czasem 0:56:52, jako drugi dobiegł Sławomir Pieczurowski (0:58:39) z klubu LUKS Żórawina, trzeci był reprezentant WKB Piast Wrocław Andrzej Sadowski (1:01:02). Z pań najlepsza okazała się Danuta Piskorowska (1:05:49) LUKS Żórawina, druga była Anna Więcek (1:07:36), trzecia Angelika Latosek (1:11:54).

Osoby, które wygrały w kategorii Open nie były uwzględniane w kategoriach wiekowych. Spośród reprezentacji naszego klubu WKB Piat Wrocław klasyfikacja na podium w kategoriach wiekowych wyglądała następująco:

  • K50 Krystyna Kowalska (1), Janina Sroka (2),

  • K30 Aneta Kuczkowska (2),

  • M70 Zbigniew Pater (3),

  • M60 Stanisław Wesołowski (2), Jan Zieliński (3),

  • M50 Marek Gadziński (1).

Na mecie na uczestników czekała woda, kanapka, banan oraz dobre towarzystwo. Każdy zwycięzca Open oraz w kategorii otrzymywał odlewanego buta, którym mógł pozostawić swój ślad na Wielkiej Wyspie. Pozostali zwycięzcy otrzymali statuetki.

Wszystkim uczestnikom, organizatorom, kibicom oraz osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do poprawy atmosfery na Biegu Wielkiej Wyspy z całego serca bardzo dziękujemy, życzymy sukcesów biegowych, prywatnych oraz zawodowych.

Skomentuj