Partnerzy biegowi:

Gmina Miękinia

Osrodek Kultury Miekinia

Lasy Panstwowe

Delikatesy Kredens

Ślężna, Armii Krajowej, Spiska, Weigla

Trasa biegowa w parku zamknięta w kwadracie ulic: Ślężna, Armii Krajowej, Spiska i Weigla.
> Największa pętla ma ok. 2,5 km.
> Od wielu lat spotykają się tam biegacze w rozmaitych porach dnia.W tym rejonie biega około 20 członków WKB PIAST Wrocław. Dwa lub trzy lata temu wyznaczono tam scieżkę biegową NIKE.
> Jest tam wiele oznaczonych tras przez biegaczy. Trasy to ścieżki parkowe. W przypadku roztopów lub bardzo dużych opadów deszczu jest możliwość biegania na pętli asfaltowej o dł. ok 1,1 km.
> W okolicy ul Weigla jest kilka urządzeń na których można poćwiczyć sprawność ogólną.
> Na trasach można spotkać mistrzynię Polski, Europy i medalistkę MŚWeteranów – panią Irmę Tomczak wraz z mężem Cezarym, aktora Teatru Polskiego – Mariana Czerskiego oraz Wiesławę i Henryka Tomczaków, Jolę Witasik,Dankę Pilarz-Małkiewicz, Dorotę Krowicką, Zbyszka Patera, Mariana Michowskiego,Rolanda Gromadę,Mirka Wirę, Marka Wiącka, Wacława Mroza, Hirka Olejniczaka …..    członków WKB PIAST Wrocław.
>
> Drugim wspaniałym miejscem był stadion przy ul.Sztabowej. Specjalnie dla biegaczy było włączone oświetlenie do godz.23.00. Wybudowanie jednak sztucznej nawierzchni boiska piłkarskiego i nie zostawienie  z jednej strony boiska nawet metra bieżni- skomplikowało trochę bieganie. W dalszym ciągu przychodzą tam osoby trochę pobiegać a szczególnie wieczorem, kiedy w parku jest już ciemno. Kilka lat temu w okresie wiosennym przez cały dzień potrafiło biegać do 100 osób z tego około 70 wieczorem.
>
>
> Pozdrawiam
> Hieronim Olejniczak