Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Przejd do strony gwnej WKB PIAST | Obecny czas: 25 Wrz 2017, 16:22

Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
 wspólne treningi 
Autor Wiadomość

Post Re: wspólne treningi
Rondo to trochę nieprzyjemne miejsce. W każdą stronę kilka kroków do najbliższych drzew. Ja przychodzę często na Ścieżkę Biegową Nike na Spiskiej. Wtorki i czwartki o 18:00 Z tą różnicą, że nie modlę się, jak reszta przychodzących tam ludzi, pół godziny pod tablicą, rozprawiając o wyższości trzech pasków nad haczykiem. Punktualnie w okolicach 17:57-18:00 przebiegam w żółtej kurtce Piasta obok miejsca zbiórki i lecę swoje. Jeśli ktoś ma ochotę, można się podłączyć. W kupie siła. Podkreślam, że nie biorę udziału w tym Nike'owym zgrupowaniu=> nie rozgrzewam się i nie rozciągam pół godziny - aby dobiec na Spiską potrzebuję już 15 minut. Przelatuję obok tablicy o 18:00 i lecę co najmniej godzinę, w dowolnym kierunku. Niekoniecznie po Nike'owych pętlach.

Z Ronda niedaleko jest pod górkę Skarbowców, obok basenu na Racławickiej. Tamtejsze tereny bardziej sprzyjają bieganiu niż otoczony spalinami wieczorno-popołudniową porą Park Południowy. Biega po nim całkiem spora grupa Piastowiczów. Grunt to zebrać się w kupę. Jacyś chętni?

07 Mar 2011, 11:09
Profil E-mail

To może pierwsza propozycja na Krzykach?
W jaki dzień gdzie i o której godzinie?
Proponuję zacząć od ścieżki Nike. Jeśli przyjdą dwie mocne i jedna słabsza osoba, te mocniejsze polecą same, a słabsza dołączy do ludzi spod znaku haczyka. Wtorek i czwartek o 18:00 spotykamy się pod tablicą ścieżki biegowej Nike, przy "skrzyżowaniu" Armii Krajowej i Spiskiej (przejście dla pieszych pomiędzy Ślężną a Borowską).
Kolegom z innych części miasta proponuję to samo rozwiązanie. Miejscówki do znalezienia tutaj: http://www.sciezki-biegowe.pl/wroclaw/
Jak już zacznie nas trochę przychodzić, pomyślimy nad zmianą miejsca np. na górkę przy Skarbowców i tamtejszy park, bo parczek przy Spiskiej z racji swoich niewielkich rozmiarów, do najatrakcyjniejszych w okolicy nie należy.

08 Mar 2011, 09:57
Profil E-mail

Miejscowość: Wrocław
Ja napisałem o Rondzie tylko orientacyjnie żeby ktoś wiedział co i jak. Ale masz rację, że tam biegać to tak nie bardzo.
Dzisiaj pobiegałem 18km w okolicy Górki Skarbowców i muszę przyznać, że lepszego miejsca do biegania to próżno szukać, bo okolica naprawdę ciekawa.
Dzięki za link do ścieżek. Ja na przykład nic o nich nie wiedziałem, ale dlatego, że niczego nigdy nie szukałem.
Z pewnością gdy będę mógł to będę wpadał.

// Ogólnie wybacz, że ja wyskakuję z propozycją, a nie przychodzę we wtorek, ale dzisiaj przebiegłem już wystarczająco, a na forum wszedłem dopiero teraz.

Pozdrawiam,
Rafał Poniatowski

08 Mar 2011, 18:05
Profil E-mail

Ja wczoraj też nie zdążyłem zsiąść z roweru przed 18. Swoją drogą jechałem w stronę lotniska i muszę przyznać, że piękną autostradę zrobili! Wspaniały chodnik do robienia dłuższych dystansów, a Skarbowców wydaje się być idealnym miejscem na start do lotniska. Potem można wrócić np. przez Złotniki i wychodzi piękny dystans, po fajnej trasie, bez tłuczenia kółek w parku. Inną sprawą jest tłuczenie kolanami po asfaltowej nawierzchni, za czym nie przepadam, ale raz na jakiś czas, czemu nie?

09 Mar 2011, 08:51
Profil E-mail

Miejscowość: Wrocław
No właśnie. Nie chciałem tu pisać, ale jak podrzuciłeś temat to muszę zapytać.

Jakie porady możecie mi udzielić odnośnie bólu kolan po bieganiu. Otóż- co zdaje mi się, że wiem na chwilę obecną:
- bieganie po asfalcie jest be - nie biegam po asfalcie tylko po miękkim
- rozgrzewka kolan przed bieganiem zmniejszy ich ból - no to daje najwięcej pozytywnego
- jeśli kolana bolą po biegu to nie biegać aż przestaną
- ból kolan pojawia się, gdy się nie jest doświadczonym biegaczem

No i ok. Rozgrzewam się. Głównie kolana. Nie biegam jak bolą kolana. Jednak faktem jest, że dziś (po wczorajszym biegu 18km po Skarbowców) pojawił się ból tego stopnia, że miałem problem z chodzeniem. Zabawne, że mięśnie nie bolały mnie ani odrobinę, tylko kolana.
Domyślam się, że porada może brzmieć: nie forsuj się tak bardzo. Biegaj metodą małych kroczków. Tylko wolę to usłyszeć od kogoś kto się zna na rzeczy ; )
Dodam tylko, że ten ból zmniejsza się bardzo szybko np.: rano nie mogłem chodzić, teraz mogę chodzić normalnie, jutro prawie nie będzie bolało, a pojutrze będę już mógł normalnie biec.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

TEMAT BÓLU KOLAN PRZENIESIONY DO DZIAŁU VARIA=>BÓLE KOLAN =>http://wkbpiast.com/forum/viewtopic.php?f=4&t=40&sid=7edb034fa05effda67b8192f6d453409

09 Mar 2011, 15:55
Profil E-mail

ja mieszkam na Brochowie. Zbyt szybko nie biegam 5:45 - 6:00, wiec raczej trening by był towarzyski. Super biega się w parku brochowskim - niestety pętelka ma tylko 1 km, natomiast chyba najlepszym pomysłem by były wspólne treningi w Parku Wschodnim - pętla ma ok. 3 km, no i można o świcie spotkać sarenki :)
Niestety jestem osobą bardzo leniwą, wiec takie wspólne treningi by mnie zmobilizowały :)
Mam nadzieje, że nie tylko ja potrzebuję takiej motywacji- czyli wspólnego biegania
pozdrawiam

26 Mar 2011, 20:25
Profil E-mail

Park Wschodni jest faktycznie bardzo przyjemnym miejscem. Mam tam wytyczoną "ósemkę" ~~3,8km

27 Mar 2011, 09:49
Profil E-mail

prawie 4 km? no, no...to całkiem dobry pomysł biec ósemeczki, zamiast kółeczka :

01 Kwi 2011, 18:30
Profil E-mail

Chętnie bym zademonstrował ale tempo 5min/km jest dla mnie nieosiągalne nawet na ostatnich kilometrach maratonu... :( w kazdym razie mogę zrobić mapkę jak to się robi:)

04 Kwi 2011, 11:57
Profil E-mail

viewtopic.php?f=4&t=68

07 Lut 2012, 18:24
Profil E-mail
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości